Vaše dotazy

Ptejte se našich odborníků na to, co vás zajímá

E-mail neposkytneme nikomu dalšímu. Vyplňte ho pouze v případě, že chcete být informováni o odpovědi na váš dotaz. E-mail se zároveň nebude nikde zobrazovat.
Takto * označené údaje je nutné vyplnit.
Váš dotaz bude zobrazen níže na našich webových stránkách.

Problémy s krčky a změna zubaře

Vendula, 19.12.2013
Dobrý den, chtěla by se Vás zeptat. Přijímate nové pacienty? Ráda bych změnila svého zubaře, protože bych chtěla dát své zuby zcela dopořádku a kvalitně, protože už mám problémy s krčky a i celkově dát své zuby dopořádku. Přiznám se, že ze zubařů bojím a mám vždy panickou hrůzu a vyhýbám se jim obloukem. Předem děkuji za odpověď.

Dobrý  den,

strach ze zubního ošetření  je bohužel  neblahý pozůstatek z let  dávno minulých, který  je  v paměti  starších, ale i  mladých  pacientů, kteří  mají  někdy  hrůzné  příběhy  ze zubní  ordinace  odposlechnuté. Dnes to jde  u zubního lékařei  bez  bolesti.  Je k dispozici laserová  vrtačka s kterou  léčba  zubu opravdu  není  nepříjemná. K  přesné diagnostice  problému  máme  kvalitní   rtg  přístroje včetně  nejmodernější  3D  verze. Výplně  lze provést  estetickým  materiálem , nebo  u problému  velkých defektů zubu  zhotovíme  keramickou náhradu.

Nové pacienty  stále  přijímáme a  budeme  se  těšit  na  Vaše  brzké  zavolání na tel : 602 405 988 nebo 491 453  272   či  724 100 151.

S příchodem  Nového  roku   se   dávají  různá  předsevzetí, přejeme Vám , ať   volíte  zdravý a  pěkný chrup.

 

Do  roku 2014 přejeme  hodně  úspěchů a  zdraví.

 

MUDr. Lubomír  Beran

Dentální hygiena

Jana, 17.12.2013
Dobrý večer pane doktore, na vašich stránkách jsem si všimla, že provádíte i dentální hygienu. Nějak se ale neorientuji v cenách. Mohla bych prosím dostat přibližné info v jakém cenovém rozmezí se běžně pohybuje včetně pískování. Předem děkuji za odpověď a přeji pěkný večer. Jana

Dobrý večer,

než odpovím na Váš  dotaz  paní Jano, dovolím si  malé zamyšlení. Často  dostávám dotazy na  cenu za  jednotlivé výkony  u zubaře a  mnohdy  nevím, jak   tazatele uspokojit a  přitom neodradit od  návštěvy dentální hygienistky. Proto nyní trochu odbočím z   Vaší  otázky.  Zubní lékař v dnešní  moderní  době  jen těžko  vystačí  s amalgámem a  turbínovou  vrtačkou. Zvlášť  v diagnostice je  zavalen množstvím  elektroniky, která  se  postará  o  stále dokonalejší  info, jak  je  na  tom  pacient  se  svým chrupem. Od  toho se  pak odráží správně  a efektivně  nasazená léčba. A to  vše  je dnes  velmi drahé. Proto  kvalitní estetická výplň může  stát  1.000 Kč, ale  také  může  vyšplhat  na  3 - 5 tisíc, je-li použita  k zhotovení  nejmodernější  technika  a  materiály. Spočítáme lehce, že  při  cca  třech desítkách  zubů v ústech a  jen  pětina  bude  potřebovat  léčbu  výplní v nejnižší  akceptovatelné ceně výplni, dostaneme  se na  částku  cca 15 tisíc  korun.   A  to  nemluvím  o  protetickém  řešení, které  cenu zaošetření   katapultuje    řádově  o  nulu výše.  Prevencí  vzniku  zubního  kazu se  můžeme dostat  na desetinu   až  dvacetinu  nákladů . Zubní hygienistka  zhodnotí   stav  péče   o  vyšetřovaný chrup,  zjistí  úroveň  vědomí  klienta o  dentální  hygieně . Poté  odstraní  příčinu  problémů  krvácení dásní, změnu  barvy povrchu  zubů  atd., vysvětlí   příčinu  potíží   a  možnosti   péče, které  sníží  riziko vzniku  zubního  kazu a  poškození  zubu  jako celku.

A nyní  konkrétně. Cena  první návštěvy  u naší dentální hygienistky se  pohybuje od 600 - 1.600 Kč, druhá návštěva, kdy  proběhne  profesionální  čištění je  cenově  na stejné  úrovni, další  návštěvy  jsou  potřeba  u cca třetiny pacientů  a  cena se pohybuje řádově v několika  stokorunách. Je-li klient vnímavý a  vezme  vážně rady  dentální  hygienistky, pak další  kontroly  jsou  za  půl  roku až  rok.  Za   první  rok  tedy  utratí   klient  za  hygienu  řádově   2 - 3 tisíce  korun.  Není   to  malá   částka, ale  při   nasazení   správného  postupu   péče  o   chrup dle  moderních  zásad /  předá hygienistka/ ušetří v následujících  letech  desítky tisíc, protože  pečlivá zubní  hygiena  prudce   sníží výskyt patologických  stavů  chrupu.

Doufám, že jsem  Vás  slečno, paní  Jano   svým  výkladem nevyděsil. Věřím, že  jste  můj vstup  správně pochopila  a najdete  si  v místě bydliště   zubního  lékaře, který  s   dentální  hygienistkou   spolupracuje  a   v tomto  týmu  Vám   pomůže  chránit  váš  chrup.

S pozdravem a přáním  pevného zdraví  do  roku  2014

MUDr. Lubomír  Beran 

keramická korunka

Dana, 17.12.2013
Dobrý den, mám na 4. zubu starou korunku, která je jiné barvy než ostatní zuby. Měla bych zájem o celokeramickou. Mohu se zeptat, kolik Kč by mě tato výměna stála? Děkuji.

Dobrý večer,

cena za keramickou  korunku se skládá z  přípravy pilíře a  vlastní  protetické  práce  zhotovené   v   naší zubní laboratoři. V části přípravné  zaplatíte  cca  3 - 4 tisíce  korun, za  keramickou  korunku pak podle  materiálu 4 - 8  tisíc  korun.  Cena se  odvíjí  od  kvality   a  technologie  výroby. Z hlediska  estetiky  jsou na vrcholu  ceny  protetické   korunky  z celokeramiky.  Jsou zhotovovány částečně  na  počítačové fréze  CAD/CAM  metodou.  Celkově   se   cena pohybuje  okolo  11 - 12 tisíc. Cena kovokeramiky je  cenove o 4 tisíce  níže.

Doporučuji   sledovat   naše   web stránky - A K C E   .V lednu 2014  bude  přibližně  4 týdny  cena  celokeramiky  na  úrovni  ceny za kovokeramiku.   Spuštění   této  nabídky bude  včas  ohlášeno  na  úvodní   stránce   našeho   webu.   Vytisknutím  slevokupónu   a  předáním   na  recepci  bude nárok  na   slevu   potvrzen v 1. návštěvě.

S pozdravem  a přáním  klidných  a  bezstarostných  vánoc

MUDr.Lubomír  Beran

 

rovnátka

Petra, 10.12.2013
Dobrý den, chtěla jsem se zeptat zda je možné křivé zuby (špičáky) srovnat nebo nějak upravit jiným způsobem než rovnátky? Předem děkuji za odpověď

Dobrý večer  Petro,

bohužel neznám  Váš  věk, proto  odpovím  obecněji. Jste-li ve  věku  mladém, doporučuji konzultovat  léčbu  s  ortodontistou.  Jste-li  starší, nebo rovnátka  zavrhujete, pak je potřeba  pro  odbornou radu  mít  informace a  to nejlépe  podrobné vyšetření  dutiny  ústní, zhotovit  rtg snímek / lépe CT/ .  Obecně  další  možnosti/ nelze -  li jinak/  jsou  úprava  anatomie, postavení zubu  fasetou / keramickou /, protetickou korunkou nebo při příliš velkém  vybočení zubu/ postavení mimo zubní řadu / extrakcí zubu a  implantací  náhrady.

S pozdravem

MUDr. Beran L. 

Zubní korunky

Petra S., 09.12.2013
Dobrý den pane doktore, mám od Vás vyrobených několik korunek, včetně těch na předních zubech, teď jsem zjistila, že na jedné přední korunce se mi udělala taková černá čárka, nedokážu zhodnotit, jestli je to nějakým způsobem prasklá glazura na korunce či co to vlastně je...není to moc dobře patrné, nicméně jde o přední zub, takže je to viditelné. Na korunky si dávám velký pozor, lámu si pro jistotu i obyčejný rohlík, takže jsem nejedla nic, coby mohlo korunku nějak poškodit, jsem z toho dost nešťastná, neb to není ani 2 roky, co je mám a při představě, že bych si musela zaplatit zcela novou mi opravdu není moc dobře. Jak se při takovémto poškození korunky postupuje?

Dobrý  večer  Petro S.,

jak je  patrno z textu, jste  naší   pacientkou a    na  protetické  práce / patří  sem i  problémová korunka /  máte  ze zákona  24 měsíců   záruku. U  nás  navíc   o 36 měsíců  prodlouženou,  pakliže  docházíte  na pravidelné  preventivní  zubní prohlídky   přibližně  1 x za rok, které  jsou důležité  pro  včasné   zjištění   problémových  stavů  v ústech. Defekt, který  popisujete nemusí   znamenat problém, může  být  vyřešen  pouhým  zaleštěním speciálním rotačním nástrojem,  opraven  v naší zubní  keramické laboratoři a nebo  naopak bude řešen  náhradou  keramické  korunky za  novou .  Doporučuji pokud  možno  co nejdříve  volat na tel. 602 405 988, 724 100 151 nebo 491 453 272 a  objednat  se na kontrolu.  Problémovou korunku  vyřešíme  k  Vaší  100% spokojenosti.

S pozdravem

MUDr. Lubomír  Beran

PODĚKOVÁNÍ ZA OŠETŘENÍ

JANA HARTENBERGEROVA, 21.11.2013
MOC DEKUJI ZA OSETRENI ZUBU,KTERY JSEM SI PO PADU CELY ULOMILA.BYLA JSEM OSETRENA BEZ DLOUHEHO CEKANI.PAN DOKTOR,SESTRICKY JSOU VELICE PRIJEMNI. PRELECENI A UPEVNENI ZUBU NA TITANOVY CEP BYLO PROVEDENO V KRATKEM CASE A JA SE MOHU OPET USMIVAT BEZE STRACHU,ZE NEMAM PREDNI ZUB.DIKY ZA VASE VELMI KVALITNI OSETRENI A ROZUMNE CENY,COZ JE V DNESNI DOBE VELIKE PLUS.DIKY.VASE PACIENTKA JANA

Konzultace

Gregor, 18.11.2013
Dobrý den, bohužel jsem si nevšiml včas Vaší akce na bezplatné vstupní vyšetření. Vím, že máte na webu uvedené cenové rozmezí, ale mohl bych se zeptat na konkrétnější cenovou relaci? Trápí mne předkus horní čelisti a rovněž křivé zuby. Děkuji za odpověď. Gregor

Dobrý  den pane  Gregor,

 máte-li  zájem  o  konzultaci  / trápí Vás  předkus  a  křivé  zuby / ,  rádi   Vám  podáme  veškeré  informace  řešení , které   povedou  k docílení  uspokojivého  stavu  chrupu. Vlastní  konzultaci  Vám  poskytneme  zdarma, pouze  uhradíte  rtg  vyšetření.

     Jaký druh  rtg  vyšetření  provedeme  bude  záležet na  rozsahu  požadovaného  zákroku. Může  jít  o  intraorální  snímek v ceně  70 - 140 Kč, nebo  OPG  snímek, kdy  získáme  v 2D projekci  ucelený obraz  Vašeho  chrupu - cena  590 Kč, nebo  se  rozhodnete pro  komplexní rtg  snímek  v 3D projekci- tzv. CBCT  vyšetření. Tady  budeme  mít  100% informace  o  chrupu  jako  celku  a všechny  detaily  v prostoru. To  nám pomůže  provést  kompletní  analýzu  zubů a  okolních  struktur a  jasně  tím  určíme  hranice   možností   ošetření. Umožní  nám vytvořit  několik  variant  řešení  Vašeho  problému dle  náročnosti pracovní  a  tím i  finanční. Toto CBCT vyšetření   Vás  bude  stát  1.590 Kč. Další  náklady  v této návštěvě  nebudou . 

Jestliže  se  rozhodnete pro  některou  z variant  sanace  chrupu, pak  můžeme  zhotovit  studijní  modely  a  ve druhé  návštěvě   s jejich pomoci  konkretizovat  budoucí   výsledný  efekt  zákroku. Cena  za model  jedné čelisti   je  320 Kč.

    Věřím, že  jsem  přiblížil  přesněji   finanční  náročnost   první návštěvy,  která  Vás  navíc  k ničemu nezavazuje a  může jít  o  prostou prohlídku  chrupu a  nastínění  možností  bez  rtg  vyšetření. V tomto  případě  neplatíte  nic  a  tratíte  jen   vlastní  čas.

Děkuji  za  Váš  zájem a jsem s  pozdravem

 

MUDr. Lubomír   Beran

ARIES, centrum estetické  stomatologie,sr.o.

602 405 988, 491 453 272,724 100 151

    

 

    

    

 

 

 

Stačí mi dvacet zubů...?

Jitka, 18.11.2013
Dobrý den, přes to, že navštěvuji stomatologickou ambuanci jako prevenci dvakrát do roka, moje stomatoložka mi oznámila, že mi stačí deset horních a dolních zubů v mém věku. Je mi 54 let a myslím, že se o chrup starám dobře. Ústní hygiena a prevence u lékaře. Nechci se "dočkat" umělého chrupu a proto hledám východisko. Poradí mi někdo, abych měla zuby? Jitka
Rozhodně ne. Každá skupina zubů má  v chrupu jako celku svůj úkol. Jde-li ve Vašem přîpadě o ztrátu stoliček, bude potrava nedokonale  zpracována a dříve nebo později se projeví problémy celkového zdraví z důvodu špatného trávení. Také hrozí přetížení sousedních zubů k mezerám a časem dojde k jejich selhání - projeví se to zvýšenou viklavostí a později ztrátou. Vaše zubní lékařka nemá pravdu. Je třeba  extrahované zuby doplnít. Nevím, jaká je přesně situace  Vašeho  neúplného chrupu, ale možností je více- např. můstek, imlantát nebo kvalitní snímací protézy. To je pouze  náznak možností ,  které je možno přesně specifikovat a optimalizovat po podrobném intraorálním vyšetření. Máte-li zájem o podrobné informace, informujte se na našich webových stránkách  www.ariesklinika.cz , kde se můžete nezávazně objednat k vyšetření chrupu, nebo zavolejte na tel.   491 453 272,  724 100 151, 602 405 988.
Přeji pěkný a klidný večer
 
MUDr. Lubomír Beran
ARIES, centrum estetické stomatologie, s.r.o
Mobil 602 405 988
 

kompletni oprava chrupu

tina, 17.11.2013
Dobry den mam panickou hruzu ze zubni ordinace ,jenze moje zuby uz prisly do takového stadia kdy mam upadane všechny stolicky a i par prednich zubu se mi kazi je moznost kompletni opravy zubu na jednou v celkove narkoze ? A jak se to pohybuje cenove ? dekuji za odpověď

Dobrý den, pokud si na tel. 491 453 272, nebo 724 100 151 dohodnete termín ošetření, tak se nejprve pokusíme Váš strach z návštěvy zubní ordinace odbourat. Po vstupním vyšetření Vám sdělíme co je nutné opravit a pokusíme se ošetření provést v lokální anestezii. Pokud by toto nebylo z různých důvodů možné, provedeme ošetření v celkové anestezii. Ceny analgosedace i celkové anestezie najdete na této stránce o pár otázek níže. Návštěvu neodkládejte.

Případné další dotazy můžete psát na : stomatologie@ariesklinika.cz

MDDr. Jan Petřík

Velké mezery mezi zuby

Honza H., 13.11.2013
Dobrý večer, velmi mne trápí mezery mezi předními zuby - již od školy s tím mám problémy ( spolužáci se mi smáli ... ) - je možné mi s tímto problémem pomoci. Mám svého zubaře, ale ten mi říká - buďte rád, že máte svoje zuby... Jde to nějak řešit, díky za odpověď. Honza H.

Vážený Honzo, pokud Vás mezera nadále trápí, tak s tím určitě půjde něco udělat. Pokud navštívíte naše pracoviště, provedeme standartní vstupní prohlídku a poté Vás rozhodně s tímto problémem odešleme na konzultaci k ortodontistovi, který si Vás s největší pravděpodobností převezme do péče a pokusí se mezeru uzavřít pomocí rovnátek. Pokud máte zájem o konzultaci, zavolejte si na tel. 491 453 272, nebo 724 100 151 a dohodneme termín.

S pozdravem

MUDr. Beran L.

ARIES, centrum estetické stomatologie, s.r.o.

Ozvěte se nám s Vašim problémem či dotazem.

Telefon: +420 491 453 272
Mobil: +420 602 405 988
Mobil: +420 724 100 151
Fax: +420 491 451 936

Jak se k nám dostanete?

Skrýt / zobrazit podrobný popis cesty