Vaše dotazy

Ptejte se našich odborníků na to, co vás zajímá

E-mail neposkytneme nikomu dalšímu. Vyplňte ho pouze v případě, že chcete být informováni o odpovědi na váš dotaz. E-mail se zároveň nebude nikde zobrazovat.
Takto * označené údaje je nutné vyplnit.
Váš dotaz bude zobrazen níže na našich webových stránkách.

keramická korunka

Dana, 17.12.2013
Dobrý den, mám na 4. zubu starou korunku, která je jiné barvy než ostatní zuby. Měla bych zájem o celokeramickou. Mohu se zeptat, kolik Kč by mě tato výměna stála? Děkuji.

Dobrý večer,

cena za keramickou  korunku se skládá z  přípravy pilíře a  vlastní  protetické  práce  zhotovené   v   naší zubní laboratoři. V části přípravné  zaplatíte  cca  3 - 4 tisíce  korun, za  keramickou  korunku pak podle  materiálu 4 - 8  tisíc  korun.  Cena se  odvíjí  od  kvality   a  technologie  výroby. Z hlediska  estetiky  jsou na vrcholu  ceny  protetické   korunky  z celokeramiky.  Jsou zhotovovány částečně  na  počítačové fréze  CAD/CAM  metodou.  Celkově   se   cena pohybuje  okolo  11 - 12 tisíc. Cena kovokeramiky je  cenove o 4 tisíce  níže.

Doporučuji   sledovat   naše   web stránky - A K C E   .V lednu 2014  bude  přibližně  4 týdny  cena  celokeramiky  na  úrovni  ceny za kovokeramiku.   Spuštění   této  nabídky bude  včas  ohlášeno  na  úvodní   stránce   našeho   webu.   Vytisknutím  slevokupónu   a  předáním   na  recepci  bude nárok  na   slevu   potvrzen v 1. návštěvě.

S pozdravem  a přáním  klidných  a  bezstarostných  vánoc

MUDr.Lubomír  Beran

 

rovnátka

Petra, 10.12.2013
Dobrý den, chtěla jsem se zeptat zda je možné křivé zuby (špičáky) srovnat nebo nějak upravit jiným způsobem než rovnátky? Předem děkuji za odpověď

Dobrý večer  Petro,

bohužel neznám  Váš  věk, proto  odpovím  obecněji. Jste-li ve  věku  mladém, doporučuji konzultovat  léčbu  s  ortodontistou.  Jste-li  starší, nebo rovnátka  zavrhujete, pak je potřeba  pro  odbornou radu  mít  informace a  to nejlépe  podrobné vyšetření  dutiny  ústní, zhotovit  rtg snímek / lépe CT/ .  Obecně  další  možnosti/ nelze -  li jinak/  jsou  úprava  anatomie, postavení zubu  fasetou / keramickou /, protetickou korunkou nebo při příliš velkém  vybočení zubu/ postavení mimo zubní řadu / extrakcí zubu a  implantací  náhrady.

S pozdravem

MUDr. Beran L. 

Zubní korunky

Petra S., 09.12.2013
Dobrý den pane doktore, mám od Vás vyrobených několik korunek, včetně těch na předních zubech, teď jsem zjistila, že na jedné přední korunce se mi udělala taková černá čárka, nedokážu zhodnotit, jestli je to nějakým způsobem prasklá glazura na korunce či co to vlastně je...není to moc dobře patrné, nicméně jde o přední zub, takže je to viditelné. Na korunky si dávám velký pozor, lámu si pro jistotu i obyčejný rohlík, takže jsem nejedla nic, coby mohlo korunku nějak poškodit, jsem z toho dost nešťastná, neb to není ani 2 roky, co je mám a při představě, že bych si musela zaplatit zcela novou mi opravdu není moc dobře. Jak se při takovémto poškození korunky postupuje?

Dobrý  večer  Petro S.,

jak je  patrno z textu, jste  naší   pacientkou a    na  protetické  práce / patří  sem i  problémová korunka /  máte  ze zákona  24 měsíců   záruku. U  nás  navíc   o 36 měsíců  prodlouženou,  pakliže  docházíte  na pravidelné  preventivní  zubní prohlídky   přibližně  1 x za rok, které  jsou důležité  pro  včasné   zjištění   problémových  stavů  v ústech. Defekt, který  popisujete nemusí   znamenat problém, může  být  vyřešen  pouhým  zaleštěním speciálním rotačním nástrojem,  opraven  v naší zubní  keramické laboratoři a nebo  naopak bude řešen  náhradou  keramické  korunky za  novou .  Doporučuji pokud  možno  co nejdříve  volat na tel. 602 405 988, 724 100 151 nebo 491 453 272 a  objednat  se na kontrolu.  Problémovou korunku  vyřešíme  k  Vaší  100% spokojenosti.

S pozdravem

MUDr. Lubomír  Beran

PODĚKOVÁNÍ ZA OŠETŘENÍ

JANA HARTENBERGEROVA, 21.11.2013
MOC DEKUJI ZA OSETRENI ZUBU,KTERY JSEM SI PO PADU CELY ULOMILA.BYLA JSEM OSETRENA BEZ DLOUHEHO CEKANI.PAN DOKTOR,SESTRICKY JSOU VELICE PRIJEMNI. PRELECENI A UPEVNENI ZUBU NA TITANOVY CEP BYLO PROVEDENO V KRATKEM CASE A JA SE MOHU OPET USMIVAT BEZE STRACHU,ZE NEMAM PREDNI ZUB.DIKY ZA VASE VELMI KVALITNI OSETRENI A ROZUMNE CENY,COZ JE V DNESNI DOBE VELIKE PLUS.DIKY.VASE PACIENTKA JANA

Konzultace

Gregor, 18.11.2013
Dobrý den, bohužel jsem si nevšiml včas Vaší akce na bezplatné vstupní vyšetření. Vím, že máte na webu uvedené cenové rozmezí, ale mohl bych se zeptat na konkrétnější cenovou relaci? Trápí mne předkus horní čelisti a rovněž křivé zuby. Děkuji za odpověď. Gregor

Dobrý  den pane  Gregor,

 máte-li  zájem  o  konzultaci  / trápí Vás  předkus  a  křivé  zuby / ,  rádi   Vám  podáme  veškeré  informace  řešení , které   povedou  k docílení  uspokojivého  stavu  chrupu. Vlastní  konzultaci  Vám  poskytneme  zdarma, pouze  uhradíte  rtg  vyšetření.

     Jaký druh  rtg  vyšetření  provedeme  bude  záležet na  rozsahu  požadovaného  zákroku. Může  jít  o  intraorální  snímek v ceně  70 - 140 Kč, nebo  OPG  snímek, kdy  získáme  v 2D projekci  ucelený obraz  Vašeho  chrupu - cena  590 Kč, nebo  se  rozhodnete pro  komplexní rtg  snímek  v 3D projekci- tzv. CBCT  vyšetření. Tady  budeme  mít  100% informace  o  chrupu  jako  celku  a všechny  detaily  v prostoru. To  nám pomůže  provést  kompletní  analýzu  zubů a  okolních  struktur a  jasně  tím  určíme  hranice   možností   ošetření. Umožní  nám vytvořit  několik  variant  řešení  Vašeho  problému dle  náročnosti pracovní  a  tím i  finanční. Toto CBCT vyšetření   Vás  bude  stát  1.590 Kč. Další  náklady  v této návštěvě  nebudou . 

Jestliže  se  rozhodnete pro  některou  z variant  sanace  chrupu, pak  můžeme  zhotovit  studijní  modely  a  ve druhé  návštěvě   s jejich pomoci  konkretizovat  budoucí   výsledný  efekt  zákroku. Cena  za model  jedné čelisti   je  320 Kč.

    Věřím, že  jsem  přiblížil  přesněji   finanční  náročnost   první návštěvy,  která  Vás  navíc  k ničemu nezavazuje a  může jít  o  prostou prohlídku  chrupu a  nastínění  možností  bez  rtg  vyšetření. V tomto  případě  neplatíte  nic  a  tratíte  jen   vlastní  čas.

Děkuji  za  Váš  zájem a jsem s  pozdravem

 

MUDr. Lubomír   Beran

ARIES, centrum estetické  stomatologie,sr.o.

602 405 988, 491 453 272,724 100 151

    

 

    

    

 

 

 

Stačí mi dvacet zubů...?

Jitka, 18.11.2013
Dobrý den, přes to, že navštěvuji stomatologickou ambuanci jako prevenci dvakrát do roka, moje stomatoložka mi oznámila, že mi stačí deset horních a dolních zubů v mém věku. Je mi 54 let a myslím, že se o chrup starám dobře. Ústní hygiena a prevence u lékaře. Nechci se "dočkat" umělého chrupu a proto hledám východisko. Poradí mi někdo, abych měla zuby? Jitka
Rozhodně ne. Každá skupina zubů má  v chrupu jako celku svůj úkol. Jde-li ve Vašem přîpadě o ztrátu stoliček, bude potrava nedokonale  zpracována a dříve nebo později se projeví problémy celkového zdraví z důvodu špatného trávení. Také hrozí přetížení sousedních zubů k mezerám a časem dojde k jejich selhání - projeví se to zvýšenou viklavostí a později ztrátou. Vaše zubní lékařka nemá pravdu. Je třeba  extrahované zuby doplnít. Nevím, jaká je přesně situace  Vašeho  neúplného chrupu, ale možností je více- např. můstek, imlantát nebo kvalitní snímací protézy. To je pouze  náznak možností ,  které je možno přesně specifikovat a optimalizovat po podrobném intraorálním vyšetření. Máte-li zájem o podrobné informace, informujte se na našich webových stránkách  www.ariesklinika.cz , kde se můžete nezávazně objednat k vyšetření chrupu, nebo zavolejte na tel.   491 453 272,  724 100 151, 602 405 988.
Přeji pěkný a klidný večer
 
MUDr. Lubomír Beran
ARIES, centrum estetické stomatologie, s.r.o
Mobil 602 405 988
 

kompletni oprava chrupu

tina, 17.11.2013
Dobry den mam panickou hruzu ze zubni ordinace ,jenze moje zuby uz prisly do takového stadia kdy mam upadane všechny stolicky a i par prednich zubu se mi kazi je moznost kompletni opravy zubu na jednou v celkove narkoze ? A jak se to pohybuje cenove ? dekuji za odpověď

Dobrý den, pokud si na tel. 491 453 272, nebo 724 100 151 dohodnete termín ošetření, tak se nejprve pokusíme Váš strach z návštěvy zubní ordinace odbourat. Po vstupním vyšetření Vám sdělíme co je nutné opravit a pokusíme se ošetření provést v lokální anestezii. Pokud by toto nebylo z různých důvodů možné, provedeme ošetření v celkové anestezii. Ceny analgosedace i celkové anestezie najdete na této stránce o pár otázek níže. Návštěvu neodkládejte.

Případné další dotazy můžete psát na : stomatologie@ariesklinika.cz

MDDr. Jan Petřík

Velké mezery mezi zuby

Honza H., 13.11.2013
Dobrý večer, velmi mne trápí mezery mezi předními zuby - již od školy s tím mám problémy ( spolužáci se mi smáli ... ) - je možné mi s tímto problémem pomoci. Mám svého zubaře, ale ten mi říká - buďte rád, že máte svoje zuby... Jde to nějak řešit, díky za odpověď. Honza H.

Vážený Honzo, pokud Vás mezera nadále trápí, tak s tím určitě půjde něco udělat. Pokud navštívíte naše pracoviště, provedeme standartní vstupní prohlídku a poté Vás rozhodně s tímto problémem odešleme na konzultaci k ortodontistovi, který si Vás s největší pravděpodobností převezme do péče a pokusí se mezeru uzavřít pomocí rovnátek. Pokud máte zájem o konzultaci, zavolejte si na tel. 491 453 272, nebo 724 100 151 a dohodneme termín.

S pozdravem

MUDr. Beran L.

Oprava zubů+korunky či nějaké protetikum

Marek Š., 04.11.2013
Dobrý den, chtěl bych se zeptat zda-li ve Vašem stomatologickém centru zavádíte také korunky zlaté(nevím zda-li se používají jiné slitiny). Zuby se snažím čistit pravidelně, ikdyž první rok jsem to odbýval, a nyní ještě po rozchodu s přítelkyní jsem začal více kouřit, ale zubní hygienu nezanedbávám. Nebyl jsem asi 3 roky na zubní prohlídce. Což je ta chyby největší. Můj problém je že na horním patře mi začínají na většině předních zubů u dásní vytvářet malé kazy,následně dírky, na jedné 1ce už mám díru dokonce větší. Chtěl bych se zeptat, zda-li je možné poodstraňovat kazy a na tom horním patře vytvořit nějaké kovové plášťě či protetikum po jejich odstranění? Nejraději bych chtěl přes předních 6 zubů teda pokud by to bylo vhodné či možné. Budu vděčný za Vaši radu. A jak jsou takovéhle zákroky náročné finančně, orientačně samozřejmě. Předem děkuji za odpověď.

Dobrý den, to co Vám můžeme takto na dálku doporučit je urychlená návštěva zubního lékaře. Tříletá absence kontrolních návštěv může mít za následek mnoho komplikací. Pokud se rozhodnete pro návštěvu našeho pracoviště, bude postup následující. 1) Provedeme komplexní vyšetření dutiny ústní (zaznamenáme počet a stav zubů, zkontrolujeme sliznice,.....), vyšetření doplníme vhodným RTG snímkem. Na závěr Vám představíme varianty ošetření včetně cenové relace a užitých materiálů. 2) Lékař nebo hygienistka provede instruktáž správné péče o vaše zuby, odstraní zubní kámen,..... 3) Zahájíme samotnou léčbu zubních kazů a provedeme další potřebná ošetření. 4) Budeme Vás zvát na pravidelné prohlídky.

S pozdravem

MDDr. Jan Petřík

analgosedace

Jarka S., 01.11.2013
Dobrý den,zajímalo by mě,zda provádíte stomatologické ošetření dospělých v analgosedaci a kolik analgosedace stojí?Děkuji za odpověď.J.S.

Stomatologické výkony provádíme v případě potřeby jak v analgosedaci, tak celkové anestezii.Obě varianty, tedy i velmi popularizovaná analgosedace, mají svá rizika a osobně po 30. leté praxi preferuji provádění výkonů v celkové anestezii. Zajištění dýchacích cest během celkové anestézie tracheální rourkou zamezuje zatečení nebo vdechnutí sekretů, cizího tělesa apod., které nelze u analgosedace zcela vyloučit. Spontánní ventilace je zachována a moderní farmaka, která jsou používána jak pro analgosedaci, tak pro celkovou anestézii, jsou velmi dobře řiditelná. Pokud je výkon prováděn v analgosedaci, musí být v případě komplikací vše připraveno na konverzi na celkovou anestézii. Rekonvalescence je po obou výkonech téměř stejná.

Ceny jsou závislé na době trvání výkonu a u analgosedace činí 3700Kč za
prvních 40miut, dále 700 Kč po 20ti min.

Cena celk. anestézie činí 5400Kč za
prvních 60 min, dále 1000Kč po 30 min.

MUDr. Jan Petřík

Anesdent, s.r.o.

ARIES, centrum estetické stomatologie, s.r.o.

Ozvěte se nám s Vašim problémem či dotazem.

Telefon: +420 491 453 272
Mobil: +420 724 100 151
Fax: +420 491 451 936

Jak se k nám dostanete?

Skrýt / zobrazit podrobný popis cesty