Vaše dotazy

Ptejte se našich odborníků na to, co vás zajímá

E-mail neposkytneme nikomu dalšímu. Vyplňte ho pouze v případě, že chcete být informováni o odpovědi na váš dotaz. E-mail se zároveň nebude nikde zobrazovat.
Takto * označené údaje je nutné vyplnit.
Váš dotaz bude zobrazen níže na našich webových stránkách.

Výsledek Vaší práce nesplnil slíbená očekávání

Jiří Kašík, 23.02.2015
Dobrý den, jmenuji se Jiří Kašík, r. nar. 1952, Police nad Metují. Podstoupil jsem ve Vaší ordinaci 4 zákroky na zubu dvojce vlevo nahoře, konkrétně dvakrát vytvoření nové fasety na stávající konstrukci korunky ve dnech 23.10.2014 a 18.11.2014, a dále dvakrát vytvoření celokeramické nové korunky ve dnech 12.12.2014, 9.1.2015 a 14.1.2015 (nasazení korunky). Tyto výkony však vždy nevydržely, praskly a nyní jsem opět ve stejné situaci jako před první návštěvou u Vás. Mám v ústech na dvojce vlevo nahoře polorozpadlou korunku. Náklady, které jsem Vám za práci zaplatil snadno zjistíte ve Vaší evidenci. Dále již nebudu požadovat opravu Vaší práce a jakýkoliv jiný zákrok a situaci budu řešit po dohodě s jiným lékařem. Požaduji však veškeré náklady, které jsem Vám uhradil zpět. Pokud se s Vámi nedohodnu takto, obrátím se na Stomatologickou komoru s žádostí na dalšího postupu. S pozdravem Jiří Kašík, Smetanova 372, Police nad Metují

„Vážený  pane Kašíku,
 
po přečtení  Vašeho  příspěvku  jsem  nucen  reagovat.  Musím uvést, že Vámi uváděné skutečnosti jsou zavádějící, nepřesné a poškozující dobrou pověst našeho zařízení a proti Vašim tvrzením se důrazně ohrazuji. Jsem pochopitelně připraven podrobně Vám vysvětlit veškeré skutečnosti, které souvisí s Vaším problémem. Jelikož se však jedná o citlivé údaje osobního charakteru o Vašem zdravotním stavu, prosím o zaslání Vašeho e-mailu, abychom celou věc neřešili na veřejně přístupném portálu.“

 

S pozdravem

MUDr. Lubomír Beran

anestezie

Jana , 02.02.2015
Dobrý den, chtěla bych se zeptat kolik by stála celková anestezii a jak dlouho trvá u vás objednání? děkuji

Opalescence

Denisa P., 29.01.2015
Dobry den, Chtela bych se vas zeptat zda nabizite po zazadani belici sadu opalescence ke kteremu je potreba si zajistit otisky mych zubu a pote zhotove formicek na beleni.Jestli toto provozujete tak na kolik by to celkove vyslo. Predem dekuji za odpoved

anestezioloie

Nikita Brožková, 04.12.2014
Dobrý den, chtěla bych poradit prosím, potřebovala bych stomatologické ošetření celého chrupu, ovšem při celkové anestezii a v termínu jednoho týdne. Je mi jasné, že kalkulace nebude nijak přesná, ale pokud by bylo možné říci mi předběžnou cenu (nemám zdravotní pojištění v ČR) když bude potřeba cca dvou nových zubů na korunky, přední zub je uštípnutý a celkové očištění chrupu po kouření a pití kafe plus anestezie? Doporučíte mi někoho v Čr? Děkuji Vám moc za Váš čas, s pozdravem Nikita Brožková

 

 

Dobrý večer paní Brožková,

 

Přejete si provést stomatologické výkony v celkové anestezii. Pokud je důvodem strach z ošetření, pokusíme se jej odbourat a provést  ošetření kompletně v lokální anestezii. Je třeba si uvědomit že rozsah ošetření v celkové anestezii je velmi redukovaný.

Naše klinika je vybavena nejmodernějšími technologiemi a přístroji k diagnostice a ošetření včetně zubní laboratoře. / 3D RTG - CBCT, dentální mikroskopie, laseroterapie zubního kazu, přístroje na léčení kořenových kanálků zubů, počítačově řízená výroba celokeramických korunek - systém CEREC /. Poskytneme i služby dentoalveolární chirurgie / implantáty, komplikované extrakce zubů, resekce , sinus lift a zákroky augmentační /.

Keramickou korunku jsme díky pokročilé technologii vyrobit ve špičkové kvalitě za 3 hodiny.

Klienty můžeme ubytovat v našem apartmánu, s možností relaxace v našem rehabilitačním centru / infrasauna , solarium , posilovací stroje, přístroje na redukci nadváhy / neinvazivní liposukce / , masáže atd.

Můžete využít i plavecký bazén v celoročním provozu.

 

Ceny : zubní výplň bílá estetická : 400 – 1600 Kč

celokeramická korunka : 12000 – 14000 / nyní do 31.12. 25% sleva

dentální hygiena : 1600 – 2500 Kč

bělení zubů:2500 -17000Kč

zubní implantát : 15000 – 20000 Kč

aparmán  :  1  noc  300 Kč

Ceny fitnes centra na stránkách www.ariesklinika .cz

 

Pro bližší info a objednání volejte na tel 602 405 988, 491 453 272, 724 100 151 nebo pište na lubobe@seznam.cz

 

Na Vaši návštěvu se těší tým zubních a fitnes pracovníků.

 

S pozdravem a   přáním  krásně prožitých vánočních svátků

 

přeje  tým  pracovníků

a

 MUDr Lubomír Beran

miniimplantáty

Nováková, 08.11.2014
Jak dlouhou životnost mají miniimplantáty? Máte s nimi častou zkušenost?

Dobrý den pani Nováková,

miniimplantáty - MI - jsou  metodou   náhradní ,  doplňkovou tam,  kde  jsou  snímací  protézy,  které  pro nepříznivou  anatomii  alveolárního  výběžku čelisti  nejsou  stabilní.  Regulerní  implantáty  nepřipadají  v  úvahu  pro  např.  nedostatek  kostního  materiálu nebo vysoké  finanční  náklady . MI  se  aplikují  tam, kde  šířka  kostní  tkáně  je alespoň 4 - 5 mm a výška  dosahuje cca 10 mm. Jedná  se  o metodu poměrně   nedlouho  používanou, má svá  úskalí, se kterými  se  implantologové  setkávají.  Zavádějí se  nejčastěji  lidem starším  po  70 letech  věku a  častější  výskyt   celkových  onemocnění - užívání  více  léků  velmi  ovlivní  stabilitu  a  úspěch  zavedených  MI.

MI  zavádíme  cca  18 měsíců a  snad   se   nám  již   podařilo  vychytat    řadu  problémů  vedoucích  k selhání.  Dle  naši  statistiky,  kterou  si  vedeme  máme 75%  úspěšnost, což  není  zatím  k  chlubení.  V  poslední době jsme však  zavedli  několik  standart,které doufám v krátké době  zvýší úspěšnost   alespoň  na  90 - 95 %.

Závěrem bych  rád uvedl, že  často  se  MI  používají na  překlenutí  období, kdy  dochází k  rekonstrukčním pracem  na  čelistním bezzubém alveolu zvlášť  u  mladších  jedinců /  40 - 60 let / kdy  pro  dlouhodobé  hojení   např.  doplňování  kostí  čelisti  /  augmentace ,  sinus  lift ... / je  třeba   rok i  více   čekat, než  se  mohou implantovat  řádné  implantáty, nebo se  čeká  na  jejich  oseointegraci  .  Před zatížením  implantátů se  MI  jednoduše  odstraní.

Pro další  info  volejte  602 405 988

 

S pozdravem 

MUDr  L. Beran

Viklající se stoličky

Čechová, 04.11.2014
Dobrý den, rok jsem nebyla na parodontologii, vše bylo v pořádku. Má zubařka mi včera zuby prohlédla, kaz nenašla, ale doporučila mi parodont. kozultaci. Tam mě objednali až na 16.1. 2015. Ale dolní 6. stoličky vpravo i vlevo se mi viklají a zuby jsou na dotek citlivé. Zubařka neví co s tím, tak se prosím ptám, co 2 měsíce mám dělat, jak dásně zklidnit a upevnit? Děkuji zaodpovědˇ. Ilona Čechová

Dobrý den  paní Čechová,

 ta  čekací  doba  by  normálně  nebyla   dlouhá, kdyby  Vás  tyto  zuby  nebolely. V  tomto případě je nutné  provést  takovou  léčbu, která utlumí  tuto  bolest.

Doporučoval bych   3D  rtg / CBCT / , který jasně  určí  příčinu bolesti a  nasměruje   cílenou léčbu. Prosím  volejte pro  podrobnější  info na tel. 602 405 988, rád  bych  Vám  položil  ještě  několik  otázek pro  možnost   přesnější orientace  v problému. /  Věk, celkové onemocnění   a  užívání léků, dědičná  dispozice  atd. Máte-li  zájem  , zavolejte mi   nebo napiště  na  lubobe@seznam.cz a budu se  snažit  poradit  více.

Viklavost  zubů  může mít  mnoho příčin a  protože  píšete, že  jste  byla  před rokem  na  specializovaném  pracovišti,není  mi  jasné,proč  Vás  nemají  v pravidelné péči.

S pozdravem

MUDr L. Beran

implantát

Zdeňka Betyárová, 29.08.2014
Dobrý dcera má resekci špičáku.chci se zeptat kolik by u Vás stál titanový či jiný implantát s keremckou korunkou dle 3D snímku by bylo potřeba i mírné doplnění kosti.18 ji bude v lednu,resekce byla provedena leden 2014 Děkuji za odpověď Bety Zdeňka

Dobrý den, pokud byla provedena resekce jak píšete, tak to znamená, že byl z nějakého důvodu chirurgicky zkrácen zubní kořen a zbylý zub se tedy nacházi na svém místě. Poté, pokud to bude nutné, se do zaplněného kořenového kanálku může zavést tzv. sklovláknový (FRC) čep. (dříve se ve větší míře používal titanový).

Nicméně z  Vašeho textu se spíše domnívám že došlo k extrakci (vynětí) celého zubu a nyní je potřeba vzniklou mezeru nahradit. V takovém případě je dnes určitě první variantou implantát (není třeba brousit sousední zuby na můstek). Zdali je dostatek kosti zjistíme z 3D snímku. Implantát se skládá z části zavedené do kosti tzv. fixtury (cena 7 500Kč.) Dále z části která se připevní do fixtury tzv. abutmentu (6 500Kč) a korunky (celokeramika 8000Kč)

Další Vaše dotazy rádi zodpovíme. Vždy je potřeba zjistit jaká je celková situace v dutině ústní, zdali je dobrá hygiena atd.... 

Pokud budete mít zájem, domluvte si na tel. 491 453 272 konzultaci a budete se moci na vše podrobně zeptat  Dr. Berana, který by výkon provedl.

S pozdravem

Dr. Petřík 

 

zánět zubního nervu

Lucie, 22.08.2014
Dobrý den,chci se zeptat jíž třetí týden mě zubní lékář léči na zánět nervu. Stále to bolí jako čert no i více lezu doma po čtyřech žádné analgetika nezabírají ani ledování,doma pláču a trpím bolesti,mnoho sil mě stojí přemáhání abych šla k zubnímu,jednou to uzavře pak zase nechá otevřené což mi vyhovuje nebolí to ale zase mi říká ,že je tam větší riziko infekce a že můžu i o ten zub příjít.Jsem už zoufala každý výkon na zubu měl úporně bolí a přes anestezií mám panickou hrůzu!!!!jít k dálši náštěvě mě děsí moc.Chci se zeptat jestli mám nárok cel.anestezií (a jestli jo tak co proto musím udělat),prosím poraďte,děkují Lucie H.

Dobrý den, zdrojem Vašich problémů by mohl být nedostatečně rozšířený a nedostatečně vypláchnutý kořenový kanálek, popřípadě další (nadpočetný) kořenový kanálek. V situaci kdy se již zánět rozšířil také pod zubní kořen do kosti a došlo k tzv. vzplanutí zánětu (zřejmě Vaš případ), bývá opravdu mnohdy jedinou úlevou nechat zub do druhého dne otevřený aby mohl odtéci zbytek hnisu. Druhý den by se však již měl zub uzavřít (koř. kanálek se vyplní provizorní zklidňující látkou, popřípadě pokud to bude možné se definitivně zaplní). Nicméně toto skutečně nelze seriozně hodnotit přes počítač a dělat závěry.

Pokud budete mít zájem, nabízím Vám hned zítra možnost ošetření. Po vstupním vyšetření si zhotovíme příslušný RTG snímek.

Samozřejmostí je využití mikroskopu, jakožto velkého pomocníka v takovýchto situacích.

Ošetření provedeme v lokální anestezii - ničeho se nebojte.

Případnou variantu ošetření v celkové anestezii probereme po vyšetření.

V případě zájmu se Vám rádi pokusíme pomoci.

Volejte zítra od 7hod na tel. 491 453 272 nebo 777 962 678

S pozdravem Dr. Petřík

 

Ošetření-cena

Monika, 14.08.2014
Dobrý den,nikde jsem tu nenasla ceny a proto by jsem se chtela zeptat touto cestou na cenu těchto ošetřeni: Vyměna amalgamu 7 zubu (bohuzel mam pod nima kazy,takze i s odstranením kazu) na bíle plomby. Prosim jestli mi můzete napsat cenu za jednoploškovou plombu,dvouploskovou a triploskovou plombu? A Kolik stoji opíchnutí,abych nic necitila? Dekuji Vám za odpoved. M. Na mezi zubní kaz se da pouzit laserova vrtacka?

Dorý den, po odstarnění AMG výplně a kazivého ložiska se dá očekvát nutnost většího dostavění zubu. Cena za takovouto kompozitní (bílou) výplň je 1500Kč. Anestezie 200Kc, Izolační kofferdamová blána 100Kč.

Pokud by byl defekt příliš velký, bude nutné laboratorně zhotovit onlay nebo overlay. Cena se zde pohybuje mezi 4000 - 6000Kč.

Zdali bude možně v některé situaci použít laserovou vrtačku vám sdělíme po vyšetření. Jinak se není čeho bát, vždy bude použito lokální anestetikum.

Případná léčba musí i zde začít hygienickou instruktáží, odstraněním plaku, zubního kamene atd.....

S pozdravem

Dr. Petřík

zánět

Jana Nýčová, 14.08.2014
Dobrý den,chci se zeptat jak postupovat při opakovaných zánětech v různých částíůst(zubů)které se mě opakovaně tvoří.O jeden zub jsem přišla a nerada bych přišla o další,je mě 57 let a problémy se zuby jsem nikdy neměla.Rentgen mě nikdo neudělal a ráda bych věděla proč se tak děje.Děkuji.Nýčová.

Dobrý den, aby bylo možné zbavit Vás problémů, je nutné provést pečlivé vyšetření dutiny ústní doplněné příslušným RTG snímkem. Dle  lokality  problému a příznakům, které pacient   vylíčí  bude provedeno  rtg  vyšetření  jednoduchým intraorálním snímkem,nebo lze   využít   nejnovější  3D zobrazení  horní i  dolní  čelisti.  Na  3D  záznamu  pak  bezpečně určíme  lokalitu  a  rozsah  problému. Následně stanovíme plán léčby, aby se vše dalo do pořádku a pokud možno se již žádný zub nemusel vytáhnout.  Vždy je důležité začít s hygienickou instruktáží. Probrat jaký kartáček je vhodný a jaký ne. Jaký význam mají mezizubní kartáčky a zda-li jsou důležité zubní pasty nebo ústní vody. Správně prováděná hygiena eliminuje možnost vzniku zubního kazu a nepříjemného zánětu dásní.

V případě zájmu o vyšetření na našem pracovišti , nebo  zájem  o  zhotovení  3D rtg /  s požnosí  záznamu  na DVD /  pro Vašeho ošetřujícího lékaře  si prosím domluvte termín. viz kontakt

S pozdravem

Dr. Beran, Dr.Petřík 

ARIES, centrum estetické stomatologie, s.r.o.

Ozvěte se nám s Vašim problémem či dotazem.

Telefon: +420 491 453 272
Mobil: +420 724 100 151
Fax: +420 491 451 936

Jak se k nám dostanete?

Skrýt / zobrazit podrobný popis cesty