Vaše dotazy

Ptejte se našich odborníků na to, co vás zajímá

E-mail neposkytneme nikomu dalšímu. Vyplňte ho pouze v případě, že chcete být informováni o odpovědi na váš dotaz. E-mail se zároveň nebude nikde zobrazovat.
Takto * označené údaje je nutné vyplnit.
Váš dotaz bude zobrazen níže na našich webových stránkách.

extrakce zubů moudrosti v analgosedaci

L.Petráková, 27.03.2014
Dobrý den, již delší dobu mám problémy se zuby moudrosti, horní vyrostly křivě a tlačí mě do tváří i ostatních zubů, spodní jsou také křivé, ale vyrostlé jen napůl. Zaujala mě možnost odstranění všech zubů moudrosti najednou v analgosedaci. Jak tento zákrok přesně probíhá a v jaké cenové hladině se pohybuje? Předem děkuji za odpověď. S pozdravem L. Petráková

Dobrý  večer paní Petráková,

Zákrok Vámi  požadovaný  provést můžeme,  ale  je  potřeba   v první  řadě  provést  pečlivé  vyšetření a  jsou-li tyto  zuby  ne zcela  prořezané doporučuji   speciální rtg vyšetření  - tzv 3D  snímek.  Jsme  zároveň  specializované  zdravotnické  zařízení  a  tento  CBCT rtg přístroj  vlastníme.  Závěr  všech  vyšetření  nám  pomůže  určit  způsob provedení   extrakcí.

Cena  není příliš vysoká , pohybuje  se u jednoho zubu v relaci  1.000 - 2.000 Kč dle  náročnosti  výkonu, blíže  však  po vyšetření.

Máte -li zájem , volejte  na  objednání  k tomuto  vyšetření na  naše  tel. linky : 602 405 988 ,  736 533 615 ,  724 108 500, 724 100 151 nebo  491 453 272  a domluvte  si  pro  Vás  vhodný  termín.

S pozdravem

MUDr Lubomír  Beran

Bělení zubů

Helena Hamanová , 23.03.2014
Dobrý den, již delší dobu přemýšlím o vybělení zubů, se kterým jsem měla dosud spojeny obavy s poškozením skloviny. Na našich webových stránkách ale zmiňujete způsoby, které mi přijdou šetrné. Prosím, mohla bych poprosit alespoň o orientační cenovou relaci vybělení zubů ve Vaší ordinaci? Velice děkuji. H. Hamanová

Dobrý den paní Hamanová,

bělení provádíme  několika  způsoby / laser, na přístroji francouzské firmy  Beyond, nebo domácí  bělení - první předvedení u nás / , nejúčinnější  je ovšem  bělení  od   americké firmy   Brite Smile, které perfektně  zabírá a  zuby  vylepší až o 8 odstínů v jednom  sezení.

Uhradíte  od  cca 2.500 Kč - 17.000Kč. / od  metody dom. běl. po Brite Smile/

s pozdravem

MUDr Beran

keramické fazety

Dagmar Langrová, 03.03.2014
Dobrý den, chtěla bych se zeptat jaká je konečná cena aplikace 1 keramické fazety? Děkuji D. Langrová

Dobrý  den,

budeme -li zhotovovat 1- 2  keram.  fasety, pak  bude  cena  5.500 Kč za  jednu , tedy celk. cena  je 9.000 Kč

Každá  další  ker. faseta  zlevní  tak že  z celkové  ceny  odečteme 3 % / při 3 fasetách / , 4 % / při 4 fasetách / 5 % při 5 faset....atd /

Máte-li zájem, rádi  Vám  vyhovíme. Je  však  třeba  dodat, že  ker. fasety  mají  určité  kontraindikace, ale  zde  blíže po provedené  prohlídce.

Jen  zkratkově/ KIND  může  být  vysoká  kazivost chrupu, extremní rotace , bruxismus - skřípání  zubů  atd /

S pozdravem   a  díky  za  zájem

MUDr Beran L.

Volná místa

Eliška , 07.02.2014
Dobrý den, chtěla bych změnit svojí zubařku. Máte stále volná místa? Platí se u Vás nějaké vstupní vyšetření?

 

Dobrý den paní Šťastná,
Rádi se O Vás na naši klinice postaráme.


Volejte 602405988


S pozdravem
Mudr. L.Beran

keramické fazety

Dagmar Langrová, 28.01.2014
Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda aplikujete keramické fazety a jaká je cena za 1 fazetu ? Děkuji D. Langrová

Dobrý  večer  paní Dagmar,

keramické fasety  zhotovujeme systémem  CEREC, což  je  vlastně computerová CAD/CAM  technologie.  Přesně   vyfrézovaná   faseta  navržená  speciálním  programem  se   může  ještě  "doladit "  v laboratoři  a   následně  natmelí  na  připravený zub.

Indikace  faset  je  omezená  na drobná poškození  tvaru zubů  nebo  barevné diskolorace. Velká  kazivost chrupu  nebo  zánětem postižená  zubní  dáseň   může  být   absolutní  nebo  relativní  kontraindikací.  Před  zhotovením  protetických  korunek, můstků či  faset doporučujeme  absolvovat  hygienickou  instruktáž  u  naši  dentální   specialistky.

Cena  je  od  4.500 - 5.500 Kč  dle   množství  aplikovaných  faset v ústech.

Bližší  info  na  www.ariesklinika.cz  nebo  na  tel. číslech  uvedených  tamtéž

S pozdravem

MUDr Beran Lubomír

zubní ošetření

Nováková Jiřina, 24.01.2014
Dobrý den, mám 23-letého syna s naprosto zdevastovaným chrupem (podotýkám jeho vlastní chybou - např. základní nedodržování ústní hygieny, atd. ) a nepřekonatelným strachem z návštěvy zubní ordinace ( podotýkám - neudržíme ho ani v čekárně ). Před 2 roky mu byly operativně odstraněny odpadané přední zuby ( horní patro ) a z dolní části chrupu zuby ze zadní části z obou stran. Od té doby se stav zbývajících zubů opět rapidné zhoršil. Jeho představou je, že zákrok podstoupí pod celkovou anestezií - zbývající část zubů se vytrhá a on se probudí s pusou plnou zubů. Velmi Vás prosím o odpověď, zda z Vašeho hlediska je tento postup možný a alespoň nastínění nějaké cenové relace. Předem děkuji. J.Nováková ( PRAHA )

Dobrý  večer  paní  Nováková,

pozorně jsem si  přečetl   Váš  dotaz a  chápu   Vás  .   Rádi   Vašeho  syna  ošetříme, ale  nejsme  schopni  z  údajů, které   máme  od  Vás  k dispozici , sestavit  seriozní terapeutický a cenový plán. Musíme   nejprve syna  podrobně  vyšetřit  a  stanovit  postup   sanace. Pokud skutečně nebude možné Vašeho syna ošetřit  v lokální anestezii,  provedeme potřebné výkony  v celkové  anestezii, ale  i  pro  tuto  fázi  musíme  syna  vidět, zhotovit  speciální  rtg snímek .  Není problém domluvit  ještě  ten  den  nebo hned  příští   výkony  v celk. anestezii.

Ve  II. fázi  zhotovíme  provizorní  zuby, které  mu pomohou  překonat  dobu hojení  po  první  fázi /  hlavně  provedené  extrakce zubů a  eventuelně  nějaké  další zákroky  na  sliznici  alveolu/.

III. fáze  pak  bude  plná  rehabilitace  chrupu v konečném  řešení.

Jak  budou tyto  fáze  na  sebe  navazovat  domluvíme  při  osobní  Vaší  návštěvě  u nás. Předpokládám, že půjde  o  náročnější  výkony  / z  pohledu  pacienta  /  a  proto  můžeme  nabídnout  ubytování   u  nás  v  apartmánu  na  cca  2 - 3 dny  pro  Vás  oba.

Upokojte  syna, že  výkony  budou   pro  něho klidné a  bezbolestné  a   pomohou  mu  konečně   dokončit  několikrát  započatou  léčbu.

Volejte  v případě  Vašeho  zájmu  na tel. 602 405 988 , 736 533 615 , 724 100 151 nebo  491 453 272

 

S pozdravem

 

MUDr .  Beran  Lubomír

 

tlak v ustní dutině

jana nová, 22.01.2014
Dobrý den chci se zeptat cca tři měsíce mám tlak na dásni ze které mi byli vytrženy tři zuby je to v levo dole,dásen má normální barvu na dotek je nebolestivá jen mírně nateklá,někdy cítím ten tlak někdy ne,může to být zánět ?není to vyloženě bolestivé spíše od toho tlaku nepříjemné, četla jsem že při zánětu je bolest a červený dásen,někdy mě bolí i jako celá půlka krku jako po jeho celé délce,může to být od té dásně?a jak se případně zánět dásně léčí.musím k lékaři nebo to mohu zvládnout doma,děkuji moc za odpověd.

Dobrý večer  paní  Nová,

z  Vašeho  dotazu  mohu   s  velkou  pravděpodobností  konstatovat toto.

Extrakce  3 zubů  v řadě   vede   k   významnému  porušení  žvýkací  funkce  chrupu. Sliznice  bezzubého  alveolu   je  při  žvýkání  vystavena  nadměrné  zátěži    žvýkaným  soustem  a  je  mechanicky   silně drážděna,  což  vyvolává  popisované  problémy.   Bolest při  jídle reflexně  vede k přetěžování  strany  čelisti  s  plnou  zubní výbavou a  to  může  vyvolat  změny dráhového  vedení   v čelistním  kloubu jedné či  druhé  strany  čelisti. To  může  vysvětlit  vystřelující bolesti  do krku / příčin  však  může  být  více, nebo  zcela  jiného  původu!!!/. Pro  přesné zhodnocení  Vaší  bolesti doporučuji odborné zubní  vyšetření. Je-li  příčinou   extrakce  více zubů,  pak pomůže  doplnění  chybějících zubů protetickou  náhradou / fixní  nebo snímací/.

S pozdravem

MUDr. Beran Lubomír

celková anestezii

Markéta Litošová, 19.01.2014
Dobrý den, ráda bych se informovala o možnosti ošetření na vaší klinice. Jedná se o ošetření zubních kanálků u dvou zubů v celkové narkóze a to z důvodu alergie na lokální anestetika. Děkuji za odpověď

Dobrý den,

celkovou anestezii  můžeme  zajistit, je však  potřeba  domluvit  konzultaci  u  nás, provést  rtg  vyšetření  a  specifikovat  lokalitu  zákroku. Jde -li  o  přední zuby nebo  o  zákrok v méně  přístupné  lokalitě. V této návštěvě bychom  domluvili  přesný termín  ošetření v celkové  anestezii.

Prosím  volejte  na 602 405 988 nebo  další  čísla, která  naleznete na  našich  web  stránkách   www.ariesklinika.cz

Děkujeme  za  zájem

S pozdravem

MUDr. Beran Lubomír

celkově nový chrup

Vladimír Pabišta, 10.01.2014
Dobrý den,prosím Vás mému příteli je 47 let.Ve svém věku má vytrhané skoro všechny zuby,na hoře dole má 2 a ty se také kývou.A na spodní čelisti asi 3 zuby.Dělá ho to staršího a vypadá hrozně.Takto ho léčil pan doktor.Můžu se zeptat zda by se dalo něco s tím dělat,A přibližnou cenu,jestli mohu požádat.Děkuji Vám velice za Váš čas a odpověď.Hezký den.Jana Janatová.

Dobrý večer  paní Jano,

píšete, že Váš přítel  již   přišel o téměř  všechny  zuby a  to na začátku   středního   věku.   Příčin  může  být  mnoho, ale  je  to     v této  chvíli   vlasně nepodstatné. Důležité  jsou  2 otázky. Váš  přítel  musí  mít  velký  zájem o  nápravu   tohoto  stavu a  dále jaký  je  jeho  celkový  zdravotní  stav.

Musí  se  provést  vyšetření  ústní  dutiny a eventuelně  potřebné rentgenové  vyšetření. Pak se  zhodnotí  zuby, které  ještě  Váš  přítel  má a určí   se zda   se  vyplatí   tyto  zuby  zachránit, nebo   je odstranit  / všechny  nebo  jen  nezvratně  ztracené /.

Na  závěr   se zhodnotí   celkový  zdravotní  stav  a   navrhne  plán  sanace. Nevím, zda  Váš  přítel  má  zhotoveny částečné snímací  náhrady, ale  patrně  bude  potřebovat nové. To  bude  jeden z prvních  kroků - obnovit  možnost  regulérního rozmělňování potravy  a  vrátit  jeho mladší věk . Dle  výsledků  všech  vyšetření  se  pak  můžeme  zabývat  návrhy  jako např. implantace a  následně pevně  fixovaná  protetická  práce  nebo  snímací  protéza hybridní - Hybridní v tom smyslu, že se dá protéza z úst sice vyjmout, ale sama nevypadává a v ústech pěkně drží.

Ptáte  se  na  cenu. Mohu Vám dát  v tomto  smyslu  jen  velmi  nepřesnou  informaci.Např. za  běžnou snímací protézu  zaplatí  Váš  přítel  4 - 6 tisíc, za hybridní  protézu 10 - 15 tisíc korun, za  jeden implantát  15 tisíc korun, vstupní vyšetření  je  u  nás  zdarma, klient   hradí pouze pomocná  diagnostická vyšetření.

S přáním  zdraví  a úspěchy v novém  roce  2014

MUDr. Lubomír   Beran                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                             

fazeta korunky

Jiří, 08.01.2014
Vážený pane doktore, na dvojce vlevo nahoře se mi z korunky neustále uvolňuje keramická fazeta na kovovém podkladu. Můj zubní lékař ji již zpátky "lepil" (cementem nebo světlem) mnohokrát, ale druhý den je opět dole. Nevím co dál, a tak to lepím fixačním krémem. Na jídlo to musím sundat. Když mi někdo něco nabídne k snědku tak je to trapas. Dalších 7 korunek ze stejné laboratoře drží. 4 dole na předních zubech, které jsou jako monolit a 3 nahoře na předních zubech, které jsou každá zvlášť. Děkuji za radu jež by můj problém vyřešila.

Dobrý den pane Jiří,

obecně  lepení  keramických  faset uvolněných z kovové  konstrukce je  problém, neboť   tyto   se  primárně  na  kovovou  slitinu  napalují v keramické  peci  při  téměř  1000 st.C.!!   Zubní lékař,  který  používá keramiku pro  fixní  náhrady  čas  od  času  řeší   opravu  tohoto  druhu. Dnes  je  již  trh  poměrně  dobře zásoben "opravnými sety" ,  nejde  ovšem o  100%  řešení.   Ale  okamžitá  pomoc   to je.

My  používáme   tyto  sety:

GC MetalPrimer II  / Výrobce: GC Int - Japan

Tekutý bond pro vazbu mezi slitinou a kompozitem nebo pryskyřicí. Výsledná vazba je srovnatelná se silanizací. Nanáší se v tenké vrstvě na suchý povrch opískovaných konstrukcí, zasychá samovolně bez použití přístrojů. Je možné jej použít pro všechny typy dentálních slitin.

Ceramic primer / Výrobce: GC Int - Japan

Adhezivum pro vazbu kompozita ke keramice, které umožňuje bezpečnou vazbu mezi laboratorními pryskyřicemi, kompozity nebo akryláty a keramickým povrchem. Jednoduše se nanáší štětečkem. Obsah: 2ml primer A, 2ml primer B.

Pátrejte,  která  zubní  ordinace  ve  Vaší  blízkosti má  tyto  materiály v nabídce, sám  je  nekupujte, jsou  velmi  drahé / cena  je cca 10 tisíc / a  na  jednu  opravu se  využije jen několik  kapek. Nevím odkud  jste,  ale  v případě, že  naše ordinace je  ve  Vašem dosahu, rádi  Vám  pomůžeme. Ještě  upozorňuji, že  jak keramická  faseta , tak i  kovový povrch  korunky se musí  dokonale očistit pískováním.

 

S pozdravem a přáním pevného  zdraví  a  co  nejméně stresů

 

přeje

MUDr Lubomír  Beran

 

 
 
 
 


 

 

 

ARIES, centrum estetické stomatologie, s.r.o.

Ozvěte se nám s Vašim problémem či dotazem.

Telefon: +420 491 453 272
Mobil: +420 724 100 151
Fax: +420 491 451 936

Jak se k nám dostanete?

Skrýt / zobrazit podrobný popis cesty