Vaše dotazy

Ptejte se našich odborníků na to, co vás zajímá

E-mail neposkytneme nikomu dalšímu. Vyplňte ho pouze v případě, že chcete být informováni o odpovědi na váš dotaz. E-mail se zároveň nebude nikde zobrazovat.
Takto * označené údaje je nutné vyplnit.
Váš dotaz bude zobrazen níže na našich webových stránkách.

analgosedace

Jarka S., 01.11.2013
Dobrý den,zajímalo by mě,zda provádíte stomatologické ošetření dospělých v analgosedaci a kolik analgosedace stojí?Děkuji za odpověď.J.S.

Stomatologické výkony provádíme v případě potřeby jak v analgosedaci, tak celkové anestezii.Obě varianty, tedy i velmi popularizovaná analgosedace, mají svá rizika a osobně po 30. leté praxi preferuji provádění výkonů v celkové anestezii. Zajištění dýchacích cest během celkové anestézie tracheální rourkou zamezuje zatečení nebo vdechnutí sekretů, cizího tělesa apod., které nelze u analgosedace zcela vyloučit. Spontánní ventilace je zachována a moderní farmaka, která jsou používána jak pro analgosedaci, tak pro celkovou anestézii, jsou velmi dobře řiditelná. Pokud je výkon prováděn v analgosedaci, musí být v případě komplikací vše připraveno na konverzi na celkovou anestézii. Rekonvalescence je po obou výkonech téměř stejná.

Ceny jsou závislé na době trvání výkonu a u analgosedace činí 3700Kč za
prvních 40miut, dále 700 Kč po 20ti min.

Cena celk. anestézie činí 5400Kč za
prvních 60 min, dále 1000Kč po 30 min.

MUDr. Jan Petřík

Anesdent, s.r.o.

zánět dásní

Dalibor Štěpán, 29.10.2013
Dobrý den, mám za sebou bolestivý víkend a hledám odbornou pomoc. Udělal se mi tvrdý otok v oblasti spodní čelisti pod můstkem přes zuby (mslím) 3-6 vpravo dole. Nyní otok ustupuje, snad díky antibioztikům, které beru od soboty, ale stále se necítím dobře. Mám "svoji" zubařku, ale ta mi v životě neudělalal RTG vyšetření a tak mne zaujala Vaše nabídka. Můžete mi prosím sdělit, jak mám dále postupovat, pokud bych chtěl využít vašich služeb? Děkuji a přeji pěkný den S pozdravem Dalibor Štěpán (1957) Dobruška

Vážený pane Štěpán, na tel. 491 453 272 si můžete dohodnout termín ošetření. Pokud bude třeba, tak samozřejmě vyšetření doplníme o RTG snímek. .

S pozdravem

MDDr. Jan Petřík

ošetření dětí

IVANA PRYCLOVÁ, 26.10.2013
Dobrý den ,chtěla jsem se zeptat ohledně synka 9 let, má hodně kazů ,ale díky místním zubařkám a jejich přístupu si získal šílenou averzi vůči zubaři. Má úplné záchvaty strachu ,dalo by se u Vás i uspat ,aby se mu zuby ,alespon částečně dali do pořádku.

Dobrý den, s tímto problémem se na nás rodiče obracejí poměrně často a v mnoha případech se nám podaří získat si důvěru dětí a provést ošetření bez ''uspání''. S výhodou využíváme erbiový laser (viz. dětská stomatologie). Pokud by se vašeho synka i tak nedařilo ošetřit, je možné provedení výkonu v krátkodobé celkové anestezii.

MDDr. Petřík Jan

Miniimplantáty

Nováková Anita, 23.10.2013
Máte zkušenosti s miniimplantáty jako ukotvení celkové zubní náhrady

Vážená  paní Nováková,

Miniimplantáty  jsou  náhradní  řešení  tam, kam  běžný  implantát  pro nedostatek  kosti   je  kontraindikován. Jde  o  samořezný šroub  o  průměru 1,8 mm (nejčastěji) a  jeho  velkou výhodou  je  několikrát  nižší cena - cca 4 - 6 tisíc korun a  jednoduché zavedení do  čelisti. Výhodou  je i to, že  se  může  okamžitě  zatížit  snímací protézou, které  říkáme   HYBRIDNÍ  protéza. Jako  hlavní nevýhodu  však  vidím  v tom, že  doba  jeho  funkčnosti  je  nesrovnatelně  kratší, než  běžné implantáty. Proto  reálná cena  je  nakonec  stejná  jako  implantát.  Bude-li  zájem ze strany klienta, můžeme  miniimplantát zavést  do  čelistní kosti, pro  tým , který  implantuje to  nebude  problém. Klient  podepisuje souhlas se  zavedením miniimplantátu   s  vědomím jeho  časové  nestability. Věřím, že  jsem na  Vámi  položenou  otázku   paní  Nováková  dostatečně  a srozumitelně  odpověděl. Budete-li  mít  další  doplňující  dotaz, rád  vše  vysvětlím.

S pozdravem

MUDr. Beran

trhali mi zub 7

katerina, 23.10.2013
dobry den 21.10. my trhaly zub 7 a dnes my pres noc napuchla a bolime to co stim mam delat

Vážená paní Kateřino,

důvodů  může  být  více, např. vniknutí   části  potravy  do  poextr. rány, ponechaná  část  kořene, atd.

Bolí-li  v ráně  a  jste  oteklá, je nutné  okamžitě  navštívit   oš. lékaře. Patrně  ránu zreviduje, popř. nasadí  antibiotika atd.

Nečekejte  a  běžte  se  poradit   v ordinaci, kde  výkon provedli.

S pozdravem

MUDr. Beran

zubní implantát

Miroslav Jursa, 30.09.2013
Dobrý den,potřeboval bych prosim implantaty na obě 1 nahoře,oba zuby zcela chybí kořeny vytrženy,jaká je prosím cenová a časová náročnost této záležitosti.Předem děkuji za odpovědˇ. Miroslav Jursa

Vážený pane Jursa,

Je-li alveol zubní dostatečně prostorný k zavedení implantátů bude patrno z CT snímku, který lze zhotovit u nás na počkání. Bude-li po této stránce vše OK, pak implantát + II. fáze - to je nasazení pilířové konstrukce implantátu Vás bude stát 15.000 Kč. Pak následuje protetická část - zhotovení a nasazení keramické korunky a za tuto část zaplatíte 8.000 Kč. Celkem tedy uhradíte za náhradu jednoho zubu 23.000 Kč.
Pokud jde o časovou náročnost , je potřeba posoudit kost, kam budeme implantovat.
Může jít o implantáty okamžitě zatížitelné, nebo se nejdříve nechá implantát přihojit/ osseointegrovat/ a cca za 6 měsíců / pro horní čelist / nebo za 3 měsíce / pro dolní čelist/ se zhotoví vlastní korunka.
Pro správné posouzení vhodného implantátu a časového plánu dokončení protetické práce doporučuji osobní návštěvu .
S pozdravem
MUDr Beran Lubomír

ARIES, centrum estetické stomatologie, s.r.o.

Ozvěte se nám s Vašim problémem či dotazem.

Telefon: +420 491 453 272
Mobil: +420 724 100 151
Fax: +420 491 451 936

Jak se k nám dostanete?

Skrýt / zobrazit podrobný popis cesty