Vaše dotazy

Ptejte se našich odborníků na to, co vás zajímá

E-mail neposkytneme nikomu dalšímu. Vyplňte ho pouze v případě, že chcete být informováni o odpovědi na váš dotaz. E-mail se zároveň nebude nikde zobrazovat.
Takto * označené údaje je nutné vyplnit.
Váš dotaz bude zobrazen níže na našich webových stránkách.

odstranění amalgamových výplní

Eva , 20.05.2014
Dobrý den, náhodou jsem našla Vaše stránky s nabídkou Vašich služeb. Ráda bych si nechala odstranit amalgamové výplně (cca 4-5 ve stoličkách) a nahradila je keramickými. Můj dentista to nedělá. Žádné jiné vážnější problémy se zuby nemám-ani se mi nekazí, výplně mám z období dospívání. Provádíte tento úkon? Případně jak se cenově pohybuje a kolik by obnášel návštěv? předem děkuji za odpověď Eva

Dobrý den, výměna amalgamové výplně za keramickou -  inlay, onlay, overlay (odlišují se dle rozsahu) je samozřejmě možná. Díky možnosti naskenovat situaci v dutině ústní prostřednictvím intraoralní kamery Cerec OMNIcam s následným vyfrézováním v naší laboratoři se dá vše zvládnout v rámci jednoho dne. Cena se pohybuje mezi 4500 - 6000Kc.

V případě zájmu se můžete objednat na tel. 491 453 272, po-pá mezi 7-15hod, mimo tuto dobu na mob. 602 405 988, 777 962 678.

Rádi Vás ošetříme

Dr. Petřík

osmička

Vojtěch Strnadel, 12.05.2014
Dobrý den, minulé pondělí mi můj pan zubař vytrhnul osmičku v pravo dole. Moc to nešlo, zub sice vytrhl ale asi rozlomený a sdělil mi, že to vzdal a že tam asi něco zůstalo a že by to mohlo samo vylézt. Tal nevím jestli je to ok, když mi řekl že to vzdává že to moc krvácí. Bojím se že mi tam nechal kus zubu. Je to normální?

Dobrý den, pokud je podezření na ponechání části zubu v zubním lůžku, měl by se zhotovit příslušný RTG snímek k potvrzení, nebo vyvrácení této obavy. Ponechat část zubu v lůžku, zejména pokud byl důvodem jeho vynětí zánět, by nebylo vhodné.

S pozdravem

MDDr. Jan petřík

Ošetření zubního kazu a korunky

Pavlína Kalousová Hocková, 13.04.2014
Dobrý den, minulý rok v těhotenství jsem si u Vás nechala vytrhnout dvě osmičky, následně s laserovým ošetřením. Byla jsem velmi spokojena, protože se vše zvládlo bez podání analgetik a antibiotik, následné hojení probíhalo bez bolesti a bez problémů. Nyní mám problém s hlubokým zubním kazem na 6 v pravo dole, došlo k rozdrolení části korunky z vnější strany, odhalila se též starší amalgámová výplň. Jelikož stále plně kojím, nechci opravovat zub opět amalgámem. Zajímalo by mě tedy, zda je možné u Vás v jednom dni opravit tento zub včetně korunky, jaká by byla orientační cena opravy. Děkuji. S přáním krásných dnů Pavlína Kalousová Hocková.

Dobrý den ,

jsme  rádi, že jste  byla u  nás  spokojená  a  jistě  Vám pomůžeme  i  nyní.

Je-li  zub  vitální,  pak  není  problém vyřešit  vše  v jedné návštěvě. U  menších  výplní  dostatečně   ošetříme   defekt   kompozitní  / bílou / výplní - cca 1,200Kč, 

je-li  defekt   rozsáhlejší , pak  zhotovíme  v jedné  návštěvě  keramickou  inlay systémem CEREC - viz  naše  stránly  www.ariesklinika.cz a  tato  výplň, která je  na úrovni keramické  korunky Vás bude  stát 6.000 Kč.

Jde-li  o  ztrátu  vitality zubu , je  nutno zub  v 1 návštěvě  vyléčit - cca 4.500 Kč  a ve  druhé návštěvě  zhotovit  výplň nebo ker. inlay  nebo keramickou  korunku  - cca 12.000,  ale  nyní do  konce května  je  AKCE a  za celoker. korunku zaplatíte jen  8.000Kč.

Máte-li  zájem   prosím  o  zavolání  na  telefonní  čísla : 602 405 988 ,  736 533 615 ,  724 108 500, 724 100 151 nebo  491 453 272  a domluvte  si  pro  Vás  vhodný  termín.

 

S pozdravem

MUDr.  Lubomír Beran

bolestiví tlak

Michal, 09.04.2014
Dobrý večer mám dotaz často cítím bolestiví tlak mezi sedmičkou a šestkou zubem nevíte prosím vás co to může být.Neustále se to opakuje a bolí jen chvilku a někdy hodně.Děkuji nasledanou

Dobrý večer Michale,

dle vašeho  popisu  nejpravděpodobněji jde  o zubní  kaz  na zubu 6 nebo 7  nebo  často  postihne oba zuby,které jsou spoli v kontaktu. V těchto místech se  díky defektu  snadno zadrží  jídlo a  pak se přidruží i tlaková citlivost  mezizubní papily,která  umí také hodně  potrápit.

Důležité  ve Vašem případě je  navštívit zubní  ordinaci  a   nechat  si zuby  vyšetřit. Jistě  Vám  zhotoví  rtg  snímek, kde  se  kaz bezpečně  ukáže. Čím dříve   se   bolest  bude  řešit, tím   bude  léčení jednodušší. Budete -li  čekat déle, může  kaz  postoupit  do  zubní  dřeně  a  pak  je léčení daleko komplikovanější.

S pozdravem

MUDr Beran

Fasety

Procházková, 09.04.2014
Dobrý den,mám křivé přední 2 zuby nahoře a spodní 4 dole. Fixní rovnátka i sundavací jsem už měla,ale po čase je výsledek stejný. Je možné řešit keramickými fasetami nebo i jinou cestou? Jaké je cenové rozpětí pro jednotlivé varianty?Děkuji

Dobrý večer pani Procházková,

neznám  Váš věk a  nepíšete, kdy jste  ortodontickou  léčbu podstoupila. Je-li  situace  neřešitelná rovnátky / jistě  jste  o  problému hovořila s lékařkou  na ortodoncii?  nebo lépe i  v jiné ortod. ordinaci?  /  je  možné podstoupit protetické  řešení. Vždy je  nutné řádné  vyšetření chrupu jako celku, provést   rentgenová vyšetření a  navrhnout nejvhodnější  způsob nápravy. Abych  se  vyjádřil  jak  problém  řešit , musím  mít k dispozici  tato vyšetření.

Cenové  rozpětí   řešení  křivosti  zubů mohu stanovit pouze  velmi  rámcově a  to od 3.500 Kč   do 8 .000 Kč za jednu protetickou práci.

Máte-li  zájem o  podrobnější a  přesnější  údaje, volejte na  tel.602 405 988, 491 453 272 nebo  zašlete  další  info  na  lubobe@seznam.cz

Díky  za  dotaz

MUDr Beran

Keramická korunka

Lucie V., 27.03.2014
Dobrý den, před 6 lety jsem si u Vás nechávala zhotovit keramické korunky, s kterými jsem celou dobu velice spokojená. Bohužel nedávno kvůli mé neopatrnosti jsem si odštípla z korunky na pravém horním řezáku kousek keramiky. Můj zubní lékař mi defekt spravil nějakým materiálem, který ale dlouho nevydržel a vypadl. Mohl byste mi prosím poradit, jaké mám u Vás možnosti trvalejší opravy bez strachu z dalšího vypadnutí, resp. jaká je přibližná cenová relace? Děkuji za odpověď a přeji spoustu spokojených klientů.

Dobrý  den slečno  Lucie,

potěšilo nás, že  celokeramické  korunky, které jste se  rozhodla  nechat  si   zhotovit  v našem zařízení  před 6 lety  Vám  přinášejí  spokojenost.   Je nám zároveň líto, co se  Vám s jednou  korunkou  přihodilo,   Bohužel se  to  může stát , pakliže  jde o silný náraz na zub nebo  skousnete -li   na  kamínek  zatoulaný v jídle.

Rádi  Vám pomůžeme. Řešení je  buď oprava pomocí  speciální  opravné  sady  na keramiku - je - li  defekt  menší a  v   nezatížené  části korunky.

Druhá  možnost  je  původní  korunku   sejmout a zhotovit  novou. Před krátkou  dobou  jsme obstarali  pro  naše pacienty  nový  typ CEREKu,  který  je  obdobou  původního / Vaše  celokeramické korunky byly vyrobeny  jistě na   původním  zařízení /.  U  tohoto  nového počítačového přístroje  již  nemusíme  vkládat  do úst otiskovací hmoty, které  mnohým pacientům   činí problémy - zvlášť  u zvýšeného  dávicího reflexu - . Jednoduše  pomocí intraorální kamery se  situace  v ústech  naskenuje a vše  ostatní  provede  počítačový program a  keramická  fréza. Závěr: pac. příjde, připraví  se  zub na korunku, provede  se  scan situace a  ještě  v této  návštěvě  práci  odevzdáme  do úst.

Jak  je Vám jistě  známo,  poskytujeme  na  protetické  práce 5 let, chodí-li klient na pravidelné preventivní prohlídky. Protože  nás ale Vaše spokojenost potěšila   a  také  jste jasně  definovala  příčinu porušení  keramické  korunky, nabízíme  Vám opravu nebo  novou  koruku - bude-li to nutné - bezplatně i když  jste  rok  za  zárukou.  Volejte  v případě  zájmu 602 405 988 ,  736 533 615 ,  724 108 500, 724 100 151 nebo  491 453 272  a domluvte  si  pro  Vás  vhodný  termín.

Hezký  večer

MUDr Lubomír  Beran

extrakce zubů moudrosti v analgosedaci

L.Petráková, 27.03.2014
Dobrý den, již delší dobu mám problémy se zuby moudrosti, horní vyrostly křivě a tlačí mě do tváří i ostatních zubů, spodní jsou také křivé, ale vyrostlé jen napůl. Zaujala mě možnost odstranění všech zubů moudrosti najednou v analgosedaci. Jak tento zákrok přesně probíhá a v jaké cenové hladině se pohybuje? Předem děkuji za odpověď. S pozdravem L. Petráková

Dobrý  večer paní Petráková,

Zákrok Vámi  požadovaný  provést můžeme,  ale  je  potřeba   v první  řadě  provést  pečlivé  vyšetření a  jsou-li tyto  zuby  ne zcela  prořezané doporučuji   speciální rtg vyšetření  - tzv 3D  snímek.  Jsme  zároveň  specializované  zdravotnické  zařízení  a  tento  CBCT rtg přístroj  vlastníme.  Závěr  všech  vyšetření  nám  pomůže  určit  způsob provedení   extrakcí.

Cena  není příliš vysoká , pohybuje  se u jednoho zubu v relaci  1.000 - 2.000 Kč dle  náročnosti  výkonu, blíže  však  po vyšetření.

Máte -li zájem , volejte  na  objednání  k tomuto  vyšetření na  naše  tel. linky : 602 405 988 ,  736 533 615 ,  724 108 500, 724 100 151 nebo  491 453 272  a domluvte  si  pro  Vás  vhodný  termín.

S pozdravem

MUDr Lubomír  Beran

Bělení zubů

Helena Hamanová , 23.03.2014
Dobrý den, již delší dobu přemýšlím o vybělení zubů, se kterým jsem měla dosud spojeny obavy s poškozením skloviny. Na našich webových stránkách ale zmiňujete způsoby, které mi přijdou šetrné. Prosím, mohla bych poprosit alespoň o orientační cenovou relaci vybělení zubů ve Vaší ordinaci? Velice děkuji. H. Hamanová

Dobrý den paní Hamanová,

bělení provádíme  několika  způsoby / laser, na přístroji francouzské firmy  Beyond, nebo domácí  bělení - první předvedení u nás / , nejúčinnější  je ovšem  bělení  od   americké firmy   Brite Smile, které perfektně  zabírá a  zuby  vylepší až o 8 odstínů v jednom  sezení.

Uhradíte  od  cca 2.500 Kč - 17.000Kč. / od  metody dom. běl. po Brite Smile/

s pozdravem

MUDr Beran

keramické fazety

Dagmar Langrová, 03.03.2014
Dobrý den, chtěla bych se zeptat jaká je konečná cena aplikace 1 keramické fazety? Děkuji D. Langrová

Dobrý  den,

budeme -li zhotovovat 1- 2  keram.  fasety, pak  bude  cena  5.500 Kč za  jednu , tedy celk. cena  je 9.000 Kč

Každá  další  ker. faseta  zlevní  tak že  z celkové  ceny  odečteme 3 % / při 3 fasetách / , 4 % / při 4 fasetách / 5 % při 5 faset....atd /

Máte-li zájem, rádi  Vám  vyhovíme. Je  však  třeba  dodat, že  ker. fasety  mají  určité  kontraindikace, ale  zde  blíže po provedené  prohlídce.

Jen  zkratkově/ KIND  může  být  vysoká  kazivost chrupu, extremní rotace , bruxismus - skřípání  zubů  atd /

S pozdravem   a  díky  za  zájem

MUDr Beran L.

Volná místa

Eliška , 07.02.2014
Dobrý den, chtěla bych změnit svojí zubařku. Máte stále volná místa? Platí se u Vás nějaké vstupní vyšetření?

 

Dobrý den paní Šťastná,
Rádi se O Vás na naši klinice postaráme.


Volejte 602405988


S pozdravem
Mudr. L.Beran

ARIES, centrum estetické stomatologie, s.r.o.

Ozvěte se nám s Vašim problémem či dotazem.

Telefon: +420 491 453 272
Mobil: +420 724 100 151
Fax: +420 491 451 936

Jak se k nám dostanete?

Skrýt / zobrazit podrobný popis cesty