Stomatochirurgické výkony

Stomatochirurgické výkony

Provádíme jednoduché i komplikované chirurgické výkony. Operační sál pro komplikované zubní zákroky

Moderní operační sál pro stomatochirurgické zákroky

Součástí areálu je i moderně vybavený operační sál k provádění ambulantních stomatochirurgických zákroků - komplikovaných extrakcí zubů moudrosti, resekcí (odstranění) chorobně změněných kořenových hrotů a "váčků", zavádění dentálních implantátů pro možnost zhotovení solo korunek i pevných můstků u částečně nebo zcela bezzubých pacientů aj. Samozřejmostí při všech těchto výkonech je použití kvalitních  lokálních anestetik pro zajištění úplné bezbolestnosti všech výkonů, popř. i s použitím celkově zklidňujících látek.. V  případě  nutnosti  zajistíme ošetření pacienta v celkové  anestézii .

Celkovou anestézii pro klienty s nepřekonatelným strachem ze zubního ošetření, nebo u pacientů různě hendikepovaných zajišťuje   společnost ANESDENT,s.r.o. pod vedením anesteziologa MUDr. Jana Petříka, která  se bude po celou dobu zákroku starat o absolutní bezbolestnost a komfort. 

 

Extrakce (vytažení zubu)

Samozřejmostí je lokální anestezie, po   extrakci  ve většině případů vkládáme do vyčištěné extrakční rány čípek s antibiotikem (Genta coll resorb), ten nám zajistí podporu novotvoření  kosti, antibiotikum  pak zabraňuje infekci.  Ránu  zašijeme,  tímto se rána velmi rychle a bez komplikací hojí, Je velmi  důležité, aby pacient po extrakci dodržoval  doporučení lékaře (nekouřit, nepít alkohol,  omezit fyzickou  zátěž – vše  oslabuje proces hojení).

Resekce kořenového hrotu

Toto ošetření je indikováno, pokud samotné endodontické léčení kořenového kanálku zubu nepomůže zahojit tzv. „váček“ pod kořenem zubu. „Váček“ je ložisko infekce, která má původ v zubu a pokud dojde k jeho opouzdření zánětlivými granulacemi, imunitní systém si s ním nedokáže sám poradit a může pak být zdrojem celkových zdravotních problémů (bakterie se pak mohou krví dostat např. na srdeční chlopně). Toto ošetření se provádí v lokální anestezii.

V případě komplikovaných výkonů může být klient ubytován v apartmánu kliniky a je 24 hodin pod lékařským dohledem.

V případě potřeby je možné provést zákrok v celkové anestezii. Tyto výkony řídí zkušený specialista – anesteziolog.

Konzervační výkony za pomoci dentálního mikroskopu

Pro výkony konzervační - zubní výplně, endodoncie - léčení kořenových kanálků, protetika - preparace pilířů nám slouží dentální mikroskop, který nám ukáže potřebné detaily a umožní eliminovat případné komplikace či nejasnosti, problému, který je závažný, ale pouhým okem přehlédnutelný. Jde o moderní nový trend ve stomatologii vedle kvalitního rentgenového zázemí pro dosažení vysoké kvality práce zubního lékaře.

 

ARIES, centrum estetické stomatologie, s.r.o.

Ozvěte se nám s Vašim problémem či dotazem.

Telefon: +420 491 453 272
Mobil: +420 724 100 151
Fax: +420 491 451 936

Jak se k nám dostanete?

Skrýt / zobrazit podrobný popis cesty