Parodontologie

Léčení zubního parodontu – Parodontologie

Zánět dásní

Jednou z nejčastějších příčin zánětu dásní v populaci je nedokonale prováděná hygiena dutiny ústní. Hromadící se plak v oblasti přechodu zubu a dásně, nebo v lokalitách převislých výplní vede k přemnožení bakterií, které vyvolají odpověď našeho organismu - zánětlivou reakci. Kombinací správného čistění a odstraněním zubního kamene spolu s nevyhovujícími  výplnněmi dosáhneme ústupu až úplného zbavení se zánětu.Instruktáž správně prováděné hygieny považujeme za zcela dominantní součást terapie, která je demonstována našimi lékaři a hygienistkou.

Pokud se neléčí zánět dásní, dochází k šíření celého procesu do oblasti pod dáseň, konkrétně mezi kořen zubu a zubní lůžko. Takovýto stav již nazýváme PARODONTITIDA.Postupné rozpuštění kolageních vláken kotvících zuby doprovázené ubytkem kosti vede postupně k viklavosti zubu s hrozbou jeho ztráty. Tento proces je však ZASTAVITELNÝ.Profesionální odstranění zubního kamene z těchto tzv. parodontálních chobotů kam kartáček nedosáhne a správná hygiena kontrolvaná při častějších návštěvách jsou zcela zásadní. Naše přístroje jako Neutron P5, popř laser nám umožní provedení tohoto výkonu maximálně šetrně a bezbolestně.

Neléčený zánět dásní tedy vede postupně k velmi závažným stavům vedoucím často až k eliminaci zubů.

Pravidelná preventivní péče

Nesmírně důležiitá je pravidelná kontrola chrupu, která umožní odhlait potenciální rizika včas.. Pravidelná preventivní prohlídka chrupu lékařem a spolupráce zubní hygienistky je zde velmi účinná.

Diodo-Erbiový Laser ELEXXION neboli laserová zubní vrtačka

V léčení akutních zánětů dásní, krvácejících, zduřelých, bolestivých, jakož i jiné druhy zánětů měkkých tkání v dutině ústní s úspěchem léčíme LASEREM -  ELEXXION. K tomu slouží buď optické vlákno nebo bio-koncovka, které eliminují zánět. Nastavení přístroje a použití správné koncovky při stanovené diagnoze vede k rychlé eliminaci zánětu. Důležitá je zde včasnost zákroku. Např. časté stomatitidy (AFTY) jsou-li ozářeny laser. světlem do 24 hodin, bolest a nepříjemný otok do druhého dne vymizí.

ARIES, centrum estetické stomatologie, s.r.o.

Ozvěte se nám s Vašim problémem či dotazem.

Telefon: +420 491 453 272
Mobil: +420 724 100 151
Fax: +420 491 451 936

Jak se k nám dostanete?

Skrýt / zobrazit podrobný popis cesty