Vaše dotazy

Ptejte se našich odborníků na to, co vás zajímá

E-mail neposkytneme nikomu dalšímu. Vyplňte ho pouze v případě, že chcete být informováni o odpovědi na váš dotaz. E-mail se zároveň nebude nikde zobrazovat.
Takto * označené údaje je nutné vyplnit.
Váš dotaz bude zobrazen níže na našich webových stránkách.

Bolest zubů

Jana Veselá, 25.10.2016
Dobrý den.Strašně moc se bojím jít k zubaři ale bohužel už se ta bolest nedá ani vydržet.Mám problém se 3 vyraženými zuby a několika kazy.Svého zubaře nemám.Jak je to s celkovou anestezií? Šlo by to při mém zákroku?A jak je to s hrazením průmyslovou pojišťovnou?Děkuji Veselá

 

Dobrý den paní Veselá,

rádi Vám pomůžeme, celkovou anestezii poskytujeme, je třeba přijít na první konzultaci , ta je zdarma, kromě případného rtg snímku (pakliže máte 3 měsíce starý snímek, přineste ).
Na pojišťovnu vzneseme dotaz po zhodnocení Vašech chrupu. Obvykle přispějí dle jejich tarifů.
Objednejte se na tel 602 405 988 nebo 491 453 272

S pozdravem
MUDr. Beran Lubomír
Aries, centrum estetické stomatologie s.r.o.

dětská stomatologie

Jitka Cardová, 05.10.2016
Dobrý den, šestiletý syn má vyvrtanou dole pětku a ponechanou otevřenou, občas se mu tam dělá váček (prý ho to nebolí), naše paní doktorka nám řekla, že je lepší zub vytrhnout, ale o tom nechce malý ani slyšet, chtěla jsem se zeptat, zda provádíte zákroky, pouze vytržení zoubků u dětí, i když nejsme u vás v evidenci a jakým způsobem, protože nejsem si jistá, zda si nechá píchnout injekci a hlavně druhý problém je, že se mu za jedničkami dole už klubou nové jedničky v druhé řadě, takže by se asi jednalo o trhání třech zubů. Děkuji, budu ráda, za odpověď.

 

Dobrý den paní Cardová,
nebude z naši strany problém provést tyto výkony.
Prosím domluvte podrobnosti na tel.čísle recepce :  491 453 272


S pozdravem


MUDr. Lubomír Beran
ARIES, centrum estetické stomatologie, s.r.o.

vytržení zubu

Benešová, 25.05.2016
Dobrý den pane doktore, měla bych na Vás dotaz...v pondělí (tzn již téměř před třemi dny), mi moje MUDr. trhala 6 dole...do teď mě to bolí a beru Paralen a v okolí vytrhnutého zubu se mi udělaly malé afty. Je normální, že bolest přetrvává již několikátý den? Moc děkuji za radu a odpověď.

 

Dobrý den,


- nevím podrobnosti o příčině extrakce tohoto zubu a proto jen napovím.
1.extrakce zubu klidného, ale proteticky nevyužitelného , rychlý výkon.....bolest ne
2.extrakce zubu s akutním vzplanutím tzv. váčku....bolest je možná několik dní

Důležité je vyšetřit lokalitu extrakce, zvolit správný postup pro zklidnění. Jestli je povrch sliznice a rány šedavý a spojený např. se zápachem, jde o tzv suché lůžko a je potřeba nasadit příslušnou cílenou léčbu.

Bude-li bolest i zítra pokračovat ve stejné nebo výraznější síle, zavolejte do zubní ordinace a vyžádejte akutní termín návštěvy.
Další info mohu dnes od 7.00 poskytnout na tel.:  602 405 988.


S pozdravem
MUDr. Lubomír Beran

celková vyjímatelná zubní náhrada

Drahuše Innertová, 16.04.2016
Dobrý den, vážený pane doktore,můj problém je,že mi nedrží spodní vyjímatelná protéza.Několikrát za den ji musím znovu vyjímat a fixovat.Vyzkoušela jsem všechny druhy fixačních prostředků,dostupných na trhu. Mám protézu zhruba rok a půl a před rokem mě byla provedena rebaze,bez úspěchu a známek zlepšení. Proto Vás prosím,zda by bylo možno problém řešit,případně protézu fixovat nějakým jiným způsobem nebo zhotovit novou náhradu a jaká by byla přibližná pořizovací cena. Za odpověď Vám předem děkuji. S pozdravem Drahuše Innertová Jaroměř


Dobrý den, bydlíte kousk od nás , bude lépe osobni návštěva u nás. Po vyšetřeni dutiny ústní Vám navrhnu vhodné řešení , konzultace je zdarma. Volejte na tel.: 602 405 988


S pozdravem
MUDr. Lubomír Beran

redukce dásňového úsměvu

Ludmila Pecharová, 03.04.2016
Dobrý den, je možné redukovat tzv. dásňový úsměv přišitím retní uzdičky k dásni horní čelisti, případně zkrácením této uzdičky? Děkuji za odpověď.

 

Dobrý den,
tento zákrok nedoporučuji, účinek je nulový.
S pozdravem
MUDr. Lubomír  Beran

Korunka fasetovaná metalokeramická

Karel, 02.04.2016
Zdravím, chci se zeptat, jestli se musí dát provizorní korunka z plastu než mi zhotoví korunku fasetovanou metalokeramickou která bude do 10 dnů vyrobena. Předem moc děkuji za odpověď.

 


Dobrý den, je -li zub vitální ( živý ), pak vždy je to nutné.
Je-li léčený koř. kanálek ( zub je mrtvý ), pak ve frontě z estetického důvodů ano, v dist. oblasti ( stoličky ) lépe ano, někdo nevyžaduje.
Závěr: Lékař by měl i v méně nutných případech ochranou korunku nabídnout.
S pozdravem
MUDr. Lubomír Beran

Keramická korunka

Hanka, 07.03.2016
Dobrý den, ráda bych se Vás zeptala na možnosti řešení mého problému. Moje jedničky nahoře byly "mrtvé", byly tmavší než ostatní zuby, proto jsem si nechala zuby opravit - obrousit a na ně nasadit keramické korunky. Korunky vypadají hezky, ale problémem jsou tmavé dásně lemující jedničky - prý z důvodu černých kořenů. S korunkami jsem spokojena, ale bohužel, když se usměji odkryji tmavé okolí okolo jedniček a nevypadá to vůbec hezky - jako bych měla opět "černé" zuby. Dle doktora se toto nedá vyřešit. Prosím Vás o Váš názor. Velice Vám děkuji Hanka

 

Dobrý den,

Jestli tento problém je pro Vás neakceptovatelný, pak požádejte lékaře o zhotovení nové práce, kde bude zvolen jiný způsob preparace . Jde o kosmetickou vadu a jiný způsob řešení patrně nebude možný .

S pozdravem
MUDr. Lubomír Beran

Obava z ošetření

Jana, 07.03.2016
Dobrý den, prosím Vás o radu, je mi 45 let, mám chrup ve špatném stavu. Problémem je, že mám velmi vyvinutý dávivý reflex a tím pádem mám obavy z ošetření. Není to tím, ze bych měla obavy z bolesti, ale nepříjemný pocit u lékaře, že se budu dávit a tím komplikovat zákrok. Dělá mi problémy i když mi dali tampon do úst, injekci na umrtvení nebo odsávačku. Moc Vás prosím o radu a je-li možné u Vás zmírnit tuto nepříjemnou obavu. Děkuji moc za odpověď Jana

 

Dobrý den paní Jano,

Vámi popisovaný problém je v zubní ordinaci častý. Je více způsobů jak pomoci.  Pro potlačení dávivého reflexu doporučuji konzultační návštěvu.
Řešení určitě nalezneme.


S pozdravem
MUDr. Lubomír Beran

částečná protéza

Libuše Jindrová, 24.02.2016
Dobrý den, v horní čelisti mám od září 2015, vlevo 1, vpravo 1,2,3, k tomu částečně snímatelnou náhradu. Je možné k těmto zbylým zubům vytvořit pevnou zubní náhradu. V jaké cenové relaci by se pevná náhrada pohybovala? Děkuji za odpověď Jindrová

 

Dobrý den pani Jindrová,

je to možné, ale musím mít rtg, kde mohu posoudit kvalitu kostí čelisti. Pak Vám můžeme doporučit nejvhodnější řešení - od hybridních náhrad po 100% pevné zuby.
Cena je dle možností od cca 25 tisíc Kč po 250 tisíc Kč. Kolik bude skutečná cena, rozhodnete Vy sama ( dle rozsahu práce, který budete požadovat ).

Nejlépe je osobní návštěva, konzultace je zdarma, uhradíte pouze rtg snímek (cena rtg snímku od 70 Kč za jednotlivý snímek do 2,100 Kč za speciální 3D snímek ).
Volejte v případě zájmu na 602 405 988


S pozdravem
MUDr. Lubomír Beran

ARIES, centrum esteticke stomatologie,s.r.o.

laserová vrtačka

Alice, 05.02.2016
Dobrý den, mám opravdu velký strach z vrtání zubů a jiných zákroků, proto bych se chtěla zeptat jaká je cena odstranění zubního kazu bezbolestně laserovou vrtačkou? Děkuji za odpověd

 

Dobrý den,

Rádi Vám pomůžeme a zubní kaz odstraníme pomoci LASERU.
Cena za preparaci zubu laserem je 300 Kč

S pozdravem
MUDr Beran Lubomir

ARIES, centrum esteticke stomatologie,s.r.o

ARIES, centrum estetické stomatologie, s.r.o.

Ozvěte se nám s Vašim problémem či dotazem.

Telefon: +420 491 453 272
Mobil: +420 724 100 151
Fax: +420 491 451 936

Jak se k nám dostanete?

Skrýt / zobrazit podrobný popis cesty