Protetika

Zubní protetika

CERECMůžeme nabídnout zhotovení estetických výplní - keramická INLAY, ONLAY, OVERLAY nebo KERAMICKOU FASETU. Doménou naší protetické praxe je zhotovování kovokeramických a celokeramických korunek a můstků. Pokud zvolíte celokeramiku, může být zhotovena tzv. počítačovou frézovací technologií.

Intraorální kamera CEREC OMNIcam umožní naskenovat danou situaci (nabroušený zub) přímo ve Vašich ústech a odpadá tak nutnost klasického otiskování. Počítačem navržená práce (inlay, korunka.,,,,) je během několika minut vyfrézována. Pro dokonalý estetický výsledek je povrch takovéto práce doupraven (dobarven, vytvarován) naší laborantkou. Od záčátku broušení vašeho zubu po odevzdání finální keramické práce tak uplyne pouze několik hodin a vše se dá zvládnout během jednoho dne.

V případě zhotovování rozsáhlejších prací, které jsou např. spojeny s nutností zvyšovat skus (můstky), zhotovujeme standartně nejprve provizorní pryskyřičné korunky, které Vám umožní si na novou situaci zvyknout a po případných úpravách převedeme vše do finálního materiálu - keramiky.

 Keramická zubní laboratoř je vybavena nejmodernější technologií na výrobu keramických korunek a můstků.

Zhotovování fixních a snímatelných náhrad – Protetika

Po základním vstupním vyšetření navrhneme několik variant léčení chrupu (dle cenové náročnosti), klient pak rozhodne po podrobném seznámení s problematikou, kterou náročnost zvolí. Často je vhodné zhotovit v zubní laboratoři kliniky model budoucí úpravy chrupu a tak umožní klientu lépe se rozhodnout, jakou metodu léčby zvolit.

Fixní náhrady: korunky nebo můstky pevně nacementovány v ústech

  • Keramické fasety – zhotovují se podobně jako inlaye, jedná se o tenké „skořepiny“ kryjící přední plochy předních zubů, používají se zejména tam, kde je na předních zubech estetické poškození skloviny vzniklé v době vývoje zubu, a to buď bílé skvrny vlivem nadměrného přísunu fluoru nebo hnědé skvrny po léčbě tetracyklinovými antibiotiky 
  • Metalokeramické korunky – vnitřní plášť je z kovu vnější z keramiky (kov není vidět), vhodné zejména do zadních úseků chrupu
  • Celokeramické korunky – vnitřní i vnější plášť je z keramiky, vysoce estetické, vhodné do předního i zadního úseku chrupu
  • Metalokeramické můstky – doplňují chybějící zuby a fixují se na sousední zuby pomocí metaloker. korunek
  • Celokeramické můstky -  doplňují chybějící zuby a fixují se na sousední zuby pomocí celoker. korunek

Naše zubní klinika je vybavena na výrobu celokeramických korunek

Zleva: frézovací jednotka InLab MC XL, skenovací zařízení In Eos, CEREC 3Naše klinika má zubní laboratoř specializovanou na výrobu celokeramických a metalokeramických korunek a můstků. Je nadstandartně vybavena počítačem řízenou frézovací soustavou (CAD/CAM technologie), kde je možno vyrobit celokeramickou korunku a můstek na počkání - systém CEREC. Pro dokonalou barevnou a tvarovou individualitu každého člověka je povrch vyfrézovaných prací upraven zubní laborantkou. Taková protetická práce dokonale uzavře zubní oblouk a nahradí defekt zubu nebo skupiny zubů.

Je-li nutno zhotovit náhradu kompletně systémem CEREC, zadá se do systému požadavek na plný anatomický tvar, počítač vyhodnotí sken ostatních zubů a vytvoří plnohodnotnou korunku. Frézovací přístroj pak z bloku keramiky příslušné barvy během 5 - 20 minut dokončí protetickou práci. Klient odchází ještě tentýž den s nasazenou korunkou nebo můstkem.

Snímatelné náhrady: nahrazují několik chybějících zubů

  • částečná snímací náhrada  - lze je sejmout, drží na zbývajících zubech pomocí kovových spon
  • totální /celková/ zubní náhrada – pro bezzubé čelisti - všechny zuby chybí - drží podtlakem na dásni

Hybridní náhrady - jsou to náhrady využívající kombinace zbylých zubních kořenů, popřípadě zavedených implantátů se snímací protézou. Mezi jejich přednosti patříe výborná fixace a výhodnější přenos žvýkacího tlaku.

ARIES, centrum estetické stomatologie, s.r.o.

Ozvěte se nám s Vašim problémem či dotazem.

Telefon: +420 491 453 272
Mobil: +420 724 100 151
Fax: +420 491 451 936

Jak se k nám dostanete?

Skrýt / zobrazit podrobný popis cesty