Dětská stomatologie

Dětská stomatologie

K dětským pacientům přistupujeme velmi citlivě, abychom minimalizovali jejich strach z ošetření a v řadě případů se nám i podaří tento strach odbourat. Ne každý dětský pacient označený jako „neošetřitelný“ skutečně neošetřitelný je. Většinou potřebuje jen postup ošetření dopředu vysvětlit, samozřejmě jednoduše, úměrně věku, a ošetření provést bez spěchu a nátlaku a hlavně bezbolestně (např. laserovou vrtačkou, místním znecitlivěním dásně anestetickým gelem před vpichem injekce). I zde je po konzultaci s naším externím anesteziologem možné domluvit ošetření v celkové anestezii, pokud pokusy o ošetření selhávají, nebo pokud se jedná o hendikepovaného pacienta.

Optimální je pro navození důvěry dítěte a odbourání strachu „ze zubaře“ začít chodit na preventivní prohlídky co nejdříve tj. od prvních zoubků.

Aby se malý pacient nejprve seznámil s novým prostředím a s lékařem a nebál se. Největší chybou je přijít poprvé až s bolestí. To si pak obvykle nepěkný zážitek nese celý život. 

Preventivní prohlídku mají u nás děti do 6 let zdarma a ošetření dočasných zubů u dětí do věku 5 let (včetně použití laseru) je také zdarma. Podmínkou jsou ovšem pravidelné preventivní prohlídky 2x ročně a registrace rodičů v našem stomatologickém zařízení.

ARIES, centrum estetické stomatologie, s.r.o.

Ozvěte se nám s Vašim problémem či dotazem.

Telefon: +420 491 453 272
Mobil: +420 724 100 151
Fax: +420 491 451 936

Jak se k nám dostanete?

Skrýt / zobrazit podrobný popis cesty