Vaše dotazy

Ptejte se našich odborníků na to, co vás zajímá

E-mail neposkytneme nikomu dalšímu. Vyplňte ho pouze v případě, že chcete být informováni o odpovědi na váš dotaz. E-mail se zároveň nebude nikde zobrazovat.
Takto * označené údaje je nutné vyplnit.
Váš dotaz bude zobrazen níže na našich webových stránkách.

zánět dásní

Dalibor Štěpán, 29.10.2013
Dobrý den, mám za sebou bolestivý víkend a hledám odbornou pomoc. Udělal se mi tvrdý otok v oblasti spodní čelisti pod můstkem přes zuby (mslím) 3-6 vpravo dole. Nyní otok ustupuje, snad díky antibioztikům, které beru od soboty, ale stále se necítím dobře. Mám "svoji" zubařku, ale ta mi v životě neudělalal RTG vyšetření a tak mne zaujala Vaše nabídka. Můžete mi prosím sdělit, jak mám dále postupovat, pokud bych chtěl využít vašich služeb? Děkuji a přeji pěkný den S pozdravem Dalibor Štěpán (1957) Dobruška

Vážený pane Štěpán, na tel. 491 453 272 si můžete dohodnout termín ošetření. Pokud bude třeba, tak samozřejmě vyšetření doplníme o RTG snímek. .

S pozdravem

MDDr. Jan Petřík

ošetření dětí

IVANA PRYCLOVÁ, 26.10.2013
Dobrý den ,chtěla jsem se zeptat ohledně synka 9 let, má hodně kazů ,ale díky místním zubařkám a jejich přístupu si získal šílenou averzi vůči zubaři. Má úplné záchvaty strachu ,dalo by se u Vás i uspat ,aby se mu zuby ,alespon částečně dali do pořádku.

Dobrý den, s tímto problémem se na nás rodiče obracejí poměrně často a v mnoha případech se nám podaří získat si důvěru dětí a provést ošetření bez ''uspání''. S výhodou využíváme erbiový laser (viz. dětská stomatologie). Pokud by se vašeho synka i tak nedařilo ošetřit, je možné provedení výkonu v krátkodobé celkové anestezii.

MDDr. Petřík Jan

Miniimplantáty

Nováková Anita, 23.10.2013
Máte zkušenosti s miniimplantáty jako ukotvení celkové zubní náhrady

Vážená  paní Nováková,

Miniimplantáty  jsou  náhradní  řešení  tam, kam  běžný  implantát  pro nedostatek  kosti   je  kontraindikován. Jde  o  samořezný šroub  o  průměru 1,8 mm (nejčastěji) a  jeho  velkou výhodou  je  několikrát  nižší cena - cca 4 - 6 tisíc korun a  jednoduché zavedení do  čelisti. Výhodou  je i to, že  se  může  okamžitě  zatížit  snímací protézou, které  říkáme   HYBRIDNÍ  protéza. Jako  hlavní nevýhodu  však  vidím  v tom, že  doba  jeho  funkčnosti  je  nesrovnatelně  kratší, než  běžné implantáty. Proto  reálná cena  je  nakonec  stejná  jako  implantát.  Bude-li  zájem ze strany klienta, můžeme  miniimplantát zavést  do  čelistní kosti, pro  tým , který  implantuje to  nebude  problém. Klient  podepisuje souhlas se  zavedením miniimplantátu   s  vědomím jeho  časové  nestability. Věřím, že  jsem na  Vámi  položenou  otázku   paní  Nováková  dostatečně  a srozumitelně  odpověděl. Budete-li  mít  další  doplňující  dotaz, rád  vše  vysvětlím.

S pozdravem

MUDr. Beran

trhali mi zub 7

katerina, 23.10.2013
dobry den 21.10. my trhaly zub 7 a dnes my pres noc napuchla a bolime to co stim mam delat

Vážená paní Kateřino,

důvodů  může  být  více, např. vniknutí   části  potravy  do  poextr. rány, ponechaná  část  kořene, atd.

Bolí-li  v ráně  a  jste  oteklá, je nutné  okamžitě  navštívit   oš. lékaře. Patrně  ránu zreviduje, popř. nasadí  antibiotika atd.

Nečekejte  a  běžte  se  poradit   v ordinaci, kde  výkon provedli.

S pozdravem

MUDr. Beran

zubní implantát

Miroslav Jursa, 30.09.2013
Dobrý den,potřeboval bych prosim implantaty na obě 1 nahoře,oba zuby zcela chybí kořeny vytrženy,jaká je prosím cenová a časová náročnost této záležitosti.Předem děkuji za odpovědˇ. Miroslav Jursa

Vážený pane Jursa,

Je-li alveol zubní dostatečně prostorný k zavedení implantátů bude patrno z CT snímku, který lze zhotovit u nás na počkání. Bude-li po této stránce vše OK, pak implantát + II. fáze - to je nasazení pilířové konstrukce implantátu Vás bude stát 15.000 Kč. Pak následuje protetická část - zhotovení a nasazení keramické korunky a za tuto část zaplatíte 8.000 Kč. Celkem tedy uhradíte za náhradu jednoho zubu 23.000 Kč.
Pokud jde o časovou náročnost , je potřeba posoudit kost, kam budeme implantovat.
Může jít o implantáty okamžitě zatížitelné, nebo se nejdříve nechá implantát přihojit/ osseointegrovat/ a cca za 6 měsíců / pro horní čelist / nebo za 3 měsíce / pro dolní čelist/ se zhotoví vlastní korunka.
Pro správné posouzení vhodného implantátu a časového plánu dokončení protetické práce doporučuji osobní návštěvu .
S pozdravem
MUDr Beran Lubomír

ARIES, centrum estetické stomatologie, s.r.o.

Ozvěte se nám s Vašim problémem či dotazem.

Telefon: +420 491 453 272
Mobil: +420 724 100 151
Fax: +420 491 451 936

Jak se k nám dostanete?

Skrýt / zobrazit podrobný popis cesty