Systém CEREC

Systém CEREC – počítačová frézovací technologie, kdy po oskenování situace je počítačem zpracován tvar budoucí korunky, můstku v 3D projekci a data jsou předána do frézovacího přístroje. Zde je pak vytvořen konečný nebo částečný výrobek - korunka, můstek.

Zleva: frézovací jednotka InLab MC XL, skenovací zařízení In Eos, CEREC 3

Naše klinika má zubní laboratoř specializovanou na výrobu celokeramických a metalokeramických korunek a můstků. Je nadstandartně vybavena počítačem řízenou frézovací soustavou (CAD/CAM technologie), kde je možno vyrobit celokeramickou korunku a můstek na počkání - systém CEREC. Pro dokonalou barevnou a tvarovou individualitu každého člověka je ze 60% tento systém využíván na vyfrézování celokeramického podkladu - konstrukce - která po vyzkoušení přesnosti v ústech je dokončena zubním keramickým laborantem. Taková protetická práce dokonale uzavře zubní oblouk a nahradí defekt zubu nebo skupiny zubů.

Je-li nutno zhotovit náhradu kompletně systémem CEREC, zadá se do systému požadavek na plný anatomický tvar, počítač vyhodnotí sken ostatních zubů a vytvoří plnohodnotnou korunku. Frézovací přístroj pak z bloku keramiky příslušné barvy během 5 - 20 minut dokončí protetickou práci. Klient odchází ještě tentýž den s nasazenou korunkou nebo můstkem.

Ukázky použití systému CEREC:

ARIES, centrum estetické stomatologie, s.r.o.

Ozvěte se nám s Vašim problémem či dotazem.

Telefon: +420 491 453 272
Mobil: +420 724 100 151
Fax: +420 491 451 936

Jak se k nám dostanete?

Skrýt / zobrazit podrobný popis cesty